Przejdź do treści

Pół roku pracy Patryka Kniata

3 lipca 2018 roku Patryk Kniat został szkoleniowcem „Dumy Swarzędza”. W tym czasie poprowadził Unitów w 22 oficjalnych spotkaniach, z których większość zakończyła się wygraną.

Trener Kniat objął Unię przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek. Przypomnijmy, że najstarszy klub sportowy w mieście pozostawał bez szkoleniowca od końca sezonu 2017/18. Wcześniej – przez miesiąc – IV-ligową drużyną kierował Sławomir Majak.

Czytaj więcej -> Patryk Kniat nowym trenerem seniorów “Dumy Swarzędza”

Obecny trener od samego początku dał się poznać w Swarzędzu jako entuzjasta zdolnych i młodych piłkarzy. Etatowym graczem w meczach ligowych był Marcin Łażewski (rocznik 2000), dużo spotkań rozegrał również Mikołaj Kistowski (rocznik 1999). Swoje szanse w lidze bądź pucharze dostali również: Mikołaj Remlein (rocznik 1999), Daniel Brylewski (rocznik 1999), Paweł Radoszewski (rocznik 2000) oraz Patryk Kozanecki (rocznik 2001).

Dotychczasowe wyniki osiągane przez drużynę Patryka Kniata, nawet przez największych malkontentów muszą zostać uznane za co najmniej przyzwoite. Po rundzie jesiennej Unici w IV lidze zajmują 3. miejsce, a w regionalnym Pucharze Polski awansowali do 1/4 finału.

Najbliższa okazja, by zobaczyć w Swarzędzu „niebiesko-białych” pod wodzą trenera Kniata w oficjalnym spotkaniu już na początku marca.

Jan Piechota

fot. Marcin Rajczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.