Olimpia zbyt mocna dla Unii

W kolejnym ligowym pojedynku Unici musieli uznać wyższość rywala. Mimo obronionego rzutu karnego przez Mateusza Kustosza, goście ostatecznie wygrali 1:0.

Zanim piłkarze na dobre weszli w mecz, nastąpiła dłuższa przerwa w grze. Na początku spotkania kontuzji doznał bowiem zawodnik zespołu gości, Amarildo, który opuścił boisko na noszach.

Dalszy przebieg meczu nie przyniósł wielu okazji obu ekipom, aż do 16. minuty, kiedy to sędzia podyktował „jedenastkę” dla przyjezdnych. Wykonawcą rzutu karnego został Kami Kurowski, ale jego strzał doskonale wybronił Mateusz Kustosz, utrzymując bezbramkowy wynik.

Kolejny stały fragment gry rywale wykonali już jednak z powodzeniem. W 28. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Damian Vu Thanh i Olimpia wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron zawodnicy obu zespołów niemrawo wymieniali ciosy. Z biegiem czasu do głosu częściej zaczęli dochodzić przyjezdni, ale nie byli w stanie na poważnie zagrozić bramce Unii. Z kolei swarzędzanie przejęli dominację w ostatnich minutach gry, ale ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Olimpii.

W następnej kolejce rozgrywek Unia Swarzędz zmierzy się na wyjeździe z Gedanią Gdańsk.

Unia Swarzędz – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)

Bramki: Damian Vu Thanh (28’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jan Paczyński (46’ Jakub Czapliński), Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Adrian Chopcia, Patryk Pawłowski (66’ Ernest Korek) – Kacper Szymankiewicz (87’ Antoni Kuźnik), Adam Borucki, Mateusz Maluśki (77’ Witold Walkowiak), Marcin Szeibe (77’ Kamil Kanior) – Michał Miller.