Mikołaj Łopatka na stałe w “Dumie Swarzędza”

Pion sportowy Unii dopiął jedenasty transfer przychodzący. Zawodnikiem swarzędzkiej drużyny został Mikołaj Łopatka, który dotychczas był piłkarzem Jaroty Jarocin. 

“Łopata” pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Przemysławie Poznań. Później 22-letni napastnik reprezentował barwy kolejno: Canarinhos Skórzewo, Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Kotwicy Kórnik.

Wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2016/17 zainaugurował swoją przygodę na poziomie III-ligowym. Najpierw przez półtora roku grał w Polonii Środa Wielkopolska, w której wystąpił w 32 meczach i zdobył sześć bramek.

Następnie przez kolejne półtora sezonu przywdziewał trykot Jaroty Jarocin. Zaliczył w niej 46 występów, w których strzelił sześć goli. Pół roku temu został wypożyczony z jarocińskiej drużyny do Unii. Niestety z powodu pandemii zdążył zagrać tylko w jednym oficjalnym spotkaniu.

Mimo że młody napastnik nie miał okazji w pełni zaprezentować swoich umiejętności w meczach o stawkę, to trener Kniat chciał zatrzymać go w swojej drużynie i dlatego przygotowania do nowego sezonu Łopatka rozpoczął z “Dumą Swarzędza”. Zanim udało się sfinalizować rozmowy pomiędzy Unią a Jarotą na temat kolejnego wypożyczenia 22-latka, doznał on poważnej kontuzji kolana na jednym z treningów.

Pomimo tego SKS nie wycofał się z walki o “Łopatę” –  Nie zostawia się piłkarza który, oddał zdrowie dla naszego klubu. Dlatego ściągnęliśmy Mikołaja na zasadzie transferu definitywnego – mówił szkoleniowiec pierwszej drużyny, Patryk Kniat. – Teraz mu pomogliśmy, ale mocno liczę, że po udanej rehablitacji wróci do nas silniejszy i jeszcze w niejednym meczu to on nam pomoże – zakończył trener Kniat.

Przed Łopatką do niebiesko-białej rodziny w tym oknie transferowym dołączyli: Michał Przybyła, Filip Silski (został wypożyczony do Mieszka Gniezno), Marek Nyćkowiak, Mateusz Filipowiak, Dominik Drzewiecki, Mateusz Maluśki, Maksymilian Szwak, Kacper Fornalkiewicz, Kacper Magdziński oraz Hubert Kisiel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.