Mecz walki zakończony porażką

W trzecim tegorocznym sparingu Unia zmierzyła się z Sokołem Kleczew. Rywale swarzędzan okazali się lepsi wygrywając 2:0.

Od pierwszego gwizdka podopieczni Patryka Kniata rzucili się do ataku. Zawodnicy III-ligowca nie dali jednak zepchnąć się do defensywy i również tworzyli swoje sytuacje.

Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkanie było wyrównane. Z czasem coraz bardziej dominowała „Duma Swarzędza”. Mimo wszystko pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron nadal oba zespoły nie odpuszczały. Kiedy wydawało się, że kibice nie zobaczą w tym meczu bramek, nastąpił przełom. W 69. minucie jeden z Unitów sfaulował przeciwnika w polu karym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał futbolista Sokoła.

Przy drugim trafieniu klubu z Kleczewa również pomogli piłkarze SKS-u. Trzy minuty przed końcem zawodnicy Łukasza Cichosa wykorzystali błąd Unitów w środku boiska i podwyższyli na 2:0. Do ostatniego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie.

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 0:2 (0:0)