Przejdź do treści

Lider pokonany! Derby Swarzędza dla Unii!

Lepszego zakończenia rundy jesiennej juniorzy starsi Unii Swarzędz nie mogli sobie wymarzyć. Podopieczni Marka Gołembowskiego wygrali w sobotnie przedpołudnie 3:0 i to z nie byle kim, bo z Liderem Swarzędz!

Przez cały mecz piłkarze SKS-u przeważali na boisku i dyktowali warunki gry. Pierwszego gola strzelił Daniel Przybylak po ładnym strzale z woleja. Zawodnicy Lidera próbowali swoich sił, by pokonać bramkarza Unii uderzając z dystansu. Czynili to jednak co najmniej nieskutecznie.

W drugiej odsłonie pomysłowość futbolistów Unii pozwoliła tworzyć im kolejne groźne sytuacje. Drugą bramkę zdobył Mikołaj Kistowski, który w akcji sam na sam pokonał golkipera Lidera. Wynik spotkania ustalił Franciszek Wajdzik, który po przytomnym zagraniu Marka Olejnika trafił do pustej bramki UKS-u.

Gdyby „niebiesko-biali” byli skuteczniejsi, wygraliby o wiele wyżej. Odnotujmy, że był to trzeci mecz juniorów starszych „Dumy Swarzędza” z kompletem punktów.

Unia Swarzędz – Lider Swarzędz 3:0

Bramki: Daniel Przybylak, Mikołaj Kistowski, Franciszek Wajdzik.

Wyjściowy skład: Tomasz Tomaszewski – Daniel Przybylak, Wojciech Schrodter, Mikołaj Hawryluk, Kacper Janicki, Mikołaj Kistowski, Paweł Wojciechowski, Mateusz Nowicki, Szymon Domżalski, Mikołaj Remlein, Marek Olejnik.

Rezerwowi: Wajdzik, Ratajczak, Matecki, Hoffmann, Rzepka, Barczak, Manczak.

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.