Kotwica zbyt mocna dla Unii

Futboliści „Dumy Swarzędza” po czwartkowym rozbiciu Górnika Konin 9:0 otrzymali w Kórniku zimny prysznic. Przegrali z tamtejszą Kotwicą 0:2.

Zawodnicy Tomasza Bekasa źle weszli w mecz. Chcieli od razu przejąć inicjatywę, ale po pierwszej stracie piłki w środku boiska dali się zepchnąć do defensywy. W 10. minucie przyniosło to opłakane efekty. Jeden z piłkarzy Kotwicy został sfaulowany w polu karnym Unii bez piłki i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Bordych.

Strata bramki zmotywowała Unitów do ataku. Dzięki temu w 24. minucie wywalczyli rzut karny. Faulowany był Wojciech Antczak, natomiast jedenastkę wykonywał Tomasz Neumann. Niestety obrońca SKS uderzył w taki sposób, że strzegący bramki gospodarzy – Hubert Świtalski wybronił strzał. Później swarzędzanie próbowali jeszcze strzelić gola, ale na przerwę futboliści Kotwicy schodzili z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron „Duma Swarzędza” wróciła w nieco innym składzie. Do gry przez trenera Bekasa desygnowani zostali Marek Nyćkowiak i Jakub Czapliński. Na nieszczęście przyjezdnych druga połowa również rozpoczęła się dla nich źle. W 47. minucie po dośrodkowaniu z boku boiska głową bramkę zdobył Dawid Urbanek.

Po tym wydarzeniu zawodnicy Unii byli bardzo rozzłoszczeni. Tworzyli akcję za akcją, by tylko zbliżyć się do jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Upór gości nie szedł jednak w parze z dokładnością w rozegraniu. Ostatecznie więc – mimo regularnych zmian personalnych – nie zdobyli żadnej bramki.

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 2:0 (1:0)

Bramki: Patryk Bordych (10′ – z rzutu karnego), Dawid Urbanek (47′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Adrian Chopcia, Tomasz Neumann (28′ Radosław Barabasz), Filip Soboń, Patryk Pawłowski (46′ Jakub Czapliński) – Wojciech Antczak (70′ Igor Jurga), Filip Brzostowski, Jan Paczyński (85′ Jakub Błachowicz), Witold Walkowiak (67′ Mikołaj Łopatka), Mikołaj Rakowski (46′ Marek Nyćkowiak) – Mikołaj Panowicz.