Kolejny sparingowy triumf

Trzeci mecz kontrolny Unitów zakończył się sukcesem. W piątkowe popołudnie wygrali w Swarzędzu z Drużyną Wiary Lecha 4:2.

W zespole gospodarzy od pierwszej minuty wystąpiło aż sześciu zawodników testowanych. Futboliści Kibolskiego Klubu Sportowego wykorzystali ten fakt, spokojnie rozgrywając piłkę. Okazało się to właściwą taktyką, ponieważ już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Autorem trafienia został Dawid Kaczmarek.

Bramka dla gości nie obudziła swarzędzan. Zdarzały się przebłyski, ale do klarownych sytuacji dochodziła przede wszystkim Wiara Lecha. Chwilę przed końcem pierwszej połowy jeden z piłkarzy poznańskiego klubu ustrzelił słupek.

Po zmianie stron „niebiesko-biali” – już trochę bardziej ze sobą zaznajomieni – zaczęli atakować. Zanim jednak przyniosło to jakiekolwiek efekty DWL podwyższyła na 2:0. Na listę strzelców w 57. minucie wpisał się Tomasz Smura, który wykorzystał błąd defensywy przeciwnika.

W 64. minucie „Dumie Swarzędza” udało się złapać kontakt. Bramkę zdobył zawodnik testowany, po pięknym strzale z dystansu pokonał poznańskiego golkipera. Niespełna dziesięć minut później było już 2:2. Tym razem piłka wpadła do siatki gości po rzucie wolnym z dwudziestego metra, który wykonał zawodnik testowany.

Przez ostatnie dwadzieścia minut spotkania podopieczni Patryka Kniata całkowicie dominowali na boisku. Wprowadzony w drugiej połowie Marcin Nowicki przyśpieszył tempo ataków SKS-u. W 77. minucie zdołał doprowadzić do akcji sam na sam, którą skrzętnie wykorzystał. Podobną sytuację, osiem minut przed ostatnim gwizdkiem, miał zawodnik testowany. Jemu również udało się strzelić gola, ustalając wynik sparingu na 4:2 dla Unii.

Unia Swarzędz – Drużyna Wiary Lecha Poznań 4:2 (0:1)

Bramki: zawodnik testowany (64′), zawodnik testowany (73′), Marcin Nowicki (77′), zawodnik testowany (82′) –  Dawid Kaczmarek (13′), Tomasz Smura (57′).

Wyjściowy skład Unii: Andrzej Budnik – Daniel Brylewski, zawodnik testowany, Patryk Pawłowski – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kacper Sztuba, zawodnik testowany, Mikołaj Remlein – zawodnik testowany, zawodnik testowany.