„Duma Swarzędza” słabsza od Victorii

Podopieczni Jakuba Ostrowskiego zanotowali drugą sparingową porażkę. Victoria Września wygrała w Swarzędzu 2:0.

Początek spotkania wcale nie zwiastował tego, że swarzędzanie będą z niego schodzić jako przegrani. W 8. minucie z dystansu lekko nad poprzeczką przeniósł piłkę uderzeniem z szesnastego metra Filip Soboń. Goście zaczęli dominować dopiero po kwadransie. Wówczas stworzyli sobie pierwszą akcję sam na sam.

Dwie minuty później ponownie jeden z piłkarzy Czesława Jakołcewicza wyszedł sam naprzeciw Andrzeja Budnika. Tym razem jednak golkiper Unii musiał uznać wyższość Wiktora Kacprzaka i było 0:1 dla przyjezdnych. Przed przerwą Budnik musiał jeszcze dwukrotnie wykazać się umiejętnościami w sytuacjach sam na sam. W obu przypadkach okazał się lepszy od nachodzących go piłkarzy MKS-u.

Po zmianie stron cały czas Victoria tworzyła bardziej klarowne akcje od „niebiesko-białych”, aczkolwiek gospodarze też mieli swoje przebłyski. W 46. minucie Mateusz Świergiel dopadł do piłki w polu karnym rywali, ale nacisk obrońców z Wrześni przeszkodził mu oddać celny strzał. W 62. minucie MKS podwyższył prowadzenie. Paweł Lisiecki perfekcyjnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę prosto w okienko bramki Unii, której strzegł już wówczas Dariusz Nowak.

Kiedy Victoria wygrywała już 2:0, zawodnicy „Dumy Swarzędza” starali się jeszcze odrabiać straty, ale albo podopieczni trenera Jakołcewicza przerywali ataki Unitów albo pomagało im szczęście. W 72. minucie Świergiel z kilku metrów uderzył wprost w golkipera MKS-u. Kolejny swoich sił próbował Marek Olejnik, który w 74. minucie oddał soczysty strzał z woleja – niestety został wybroniony. Siedem minut przed ostatnim gwizdkiem trzecią szansę tego dnia miał „Świergi”. Niemniej i tym razem zabrakło precyzji, próbował głową wbić futbolówkę do siatki, zatrzymała się ona jednak tylko na poprzeczce.

Przypomnijmy, że był to już trzeci sparing swarzędzan w tym okresie przygotowawczym. W zeszłą sobotę przegrali z Górnikiem Konin, o czym więcej TUTAJ, a w pierwszym meczu kontrolnym pokonali Polonię II Środa Wielkopolska, o czym można przeczytać TUTAJ. Natomiast pełny plan przygotowań do rundy wiosennej jest dostępny TUTAJ.

Unia Swarzędz – Victoria Września 0:2 (0:1)

Bramki: Wiktor Kacprzak (17′), Paweł Lisiecki (62′).

Wyjściowy skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Jan Głuchowski, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Alexander Bocian, Kamil Boruń, Filip Soboń, Tomasz Węcławek, Mikołaj Remlein – Krzysztof Stępiński.