Przejdź do treści

Bartosz Michalak wypożyczony z GES Poznań

Pion sportowy Unii Swarzędz sfinalizował trzeci transfer przychodzący przed rozpoczęciem sezonu 2023/24. Do zespołu Tomasza Bekasa dołączył 17-letni obrońca, Bartosz Michalak.

Młody defensor rozpoczął piłkarską przygodę w Kani Gostyń. W tym klubie grał przez 8 lat i przez cały ten okres był wyróżniającą się postacią gostyńskiej akademii. Zdobył m.in. mistrzostwo ligi wojewódzkiej z kolegami aż o trzy lata starszymi.

Z Gostynia trafił do poznańskiego GES Sport Academy, gdzie również występował w drużynach młodzieżowych. Pełnił w nich nawet funkcję kapitana.

Seniorską karierę Michalak zainaugurował w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Wówczas trafił na półroczne wypożyczenie do V-ligowej Lechii Kostrzyn Wielkopolski, w której wystąpił we wszystkich możliwych meczach ligowych w pełnym wymiarze czasowym. Tym samym rozegrał 15 spotkań i strzelił w nich 2 gole.

Teraz 17-latek będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na III-ligowych boiskach. Został Unitą na zasadzie rocznego wypożyczenia z GES Poznań.

Bartek, witamy w Swarzędzu i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.