Przejdź do treści

Ważne zwycięstwo nad Górnikiem

Unici mocnym akcentem zakończyli serię meczów kontrolnych przed rozpoczęciem sezonu IV ligi. Wygrali w Koninie z tamtejszym Górnikiem 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się dla swarzędzan fatalnie. Już w 4. minucie jeden z piłkarzy „Dumy Swarzędza” sfaulował rywala w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Taras Jaworski.

Bramka dla Górnika nie podłamała podopiecznych Patryka Kniata. W 30. minucie wyjątkowo aktywny od pierwszego gwizdka Mateusz Świergiel po solowej akcji doprowadził do remisu. Goście poszli za ciosem i trzy minuty później objęli prowadzenie. Gola strzelił Krzysztof Stępiński, który wykorzystał zagranie Filipa Sobonia.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczął zespół z Konina. Dopiero po kwadransie spotkanie się wyrównało. Futboliści Unii mieli dwie okazje, by podwyższyć wynik, ale ostatecznie widowisko zakończyło się rezultatem 2:1.

Po spotkaniu kierownik drużyny Mariusz Białkowski powiedział, że poziom gry Unitów jest „dobrym prognostykiem przed meczem ligowym z Lubuszaninem Trzcianka”.

Górnik Konin – Unia Swarzędz 1:2 (1:2)

Bramki: Taras Jaworski (4′ – z rzutu karnego) – Mateusz Świergiel (30′), Krzysztof Stępiński (33′).

Skład Unii: (wyjściowy) Andrzej Budnik – Mikołaj Nowak, Tomasz Neumann, Paweł Koralewski – Kamil Czaplicki, Filip Soboń, zawodnik testowany, Mateusz Świergiel, Tomasz Węcławek – Krystian Antczak, Krzysztof Stępiński.

Zagrali również: Mikołaj Kistowski, Marcin Łażewski, Piotr Babuszkiewicz, Marcin Nowicki, Dominik Nowacki, Jakub Dohnal, Patryk Pawłowski i Daniel Brylewski.

źródła: własne / Górnik Konin