Zła passa trwa. Dotkliwa porażka w Wągrowcu

Ostatni mecz w rundzie jesiennej zakończył się dla piłkarzy Unii Swarzędz fatalnie. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego przegrali z Nielbą Wągrowiec 0:5. Był to piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Unia pojechała do Wągrowca w osłabionym składzie. Z powodów zdrowotnych piątkową batalię opuścili: Marek Gołembowski, Bartosz Żołądkiewicz oraz Kamil Boruń. Brak kluczowych zawodników na pewno miał negatywny wpływ na grę całej drużyny.

Od samego początku spotkanie nie układało się po myśli swarzędzan. Już w 5. minucie po niefortunnej interwencji rękami podczas dośrodkowania bramkarz SKS-u Dariusz Nowak zanotował samobója. Strata bramki podrażniła drużynę gości. W 10. minucie bliski szczęścia był Dominik Nowacki, który jednak nie wykorzystał akcji sam na sam. Osiem minut później ten sam zawodnik miał kolejną indywidualną szansę na odrobienie strat. Niestety i w tym przypadku zabrakło szczęścia. W końcu w 25. minucie Nowacki znowuż spróbował swoich sił. Tym razem powiedzenie „do trzech razy sztuka” zupełnie się nie sprawdziło, bowiem strzał zawodnika Unii na krótki słupek obronił golkiper gospodarzy – Karol Hermann. Piłkarze MKS-u drugi cios zadali tuż przed przerwą. Autorem trafienia był Mateusz Rocławski.

W drugiej odsłonie swarzędzanie rzucili się do odrabiania strat. Na nieszczęście tego dnia futboliści „Dumy Swarzędza” byli bezsilni i nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. Nielba natomiast nie dała sobie w kaszę dmuchać. W 75. minucie Rafał Leśniewski strzałem z prostego podbicia pokonał Nowaka. Wówczas worek z bramkami zupełnie się rozwiązał. W 83. minucie było już 0:4 za sprawą Jakuba Kubińskiego, który po rzucie rożnym głową skierował futbolówkę do siatki gości. Kropkę nad „i” postawił Leśniewski. Zawodnik ten z okolicy osiemnastego metra… przelobował bramkarza Unii. Trudno opisać w jaki sposób udało mu się tego dokonać.

Sztab szkoleniowy przez całą rundę uważnie przyglądał się wszystkim piłkarzom drużyny i ostatnie pięć tygodni dało odpowiedź na wiele trudnych pytań. Pierwszy etap przygody z IV ligą za nami, oby kolejny był już tylko lepszy.

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 5:0 (2:0)

Wyjściowy skład Unii: Dariusz Nowak – Kamil Czaplicki, Jakub Dohnal, Paweł Koralewski, Tomasz Neumann, Mikołaj Nowak, Patryk Pawłowski, Marcin Nowicki, Filip Soboń, Krzysztof Stępiński, Dominik Nowacki.