Przejdź do treści

Zieloni znokautowani. Wygrywamy piąty raz z rzędu

Na piłkarzy Unii Swarzędz nie ma mocnych. W ostatni dzień majówki podopieczni Jakuba Ostrowskiego pokonali Zielonych Lubosz 4:1.

Pierwsza połowa minęła pod znakiem niewykorzystanych szans gospodarzy. Spośród kilkunastu sytuacji udało się wykorzystać jedną. W 14. minucie po składnej akcji Patryk Pawłowski wbiegł w pole karne Zielonych i wystawił futbolówkę Marcinowi Nowickiemu, a ten wbił ją z piątego metra do siatki.

Przed przerwą przyjezdnym udało się wyrównać, choć paradoksalnie w dużym stopniu się do tego faktu nie przyczynili. W 32. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Andrzeja Budnika Jakub Dohnal chcąc wybić piłkę trafił… do własnej bramki. Cała sytuacja tak bardzo zaskoczyła golkipera „Dumy Swarzędza”, że nie zdołał on zareagować w odpowiedni sposób.

Po zmianie stron swarzędzanie rozstrzelali się. Już w 53. minucie po zamieszaniu tuż przed kastą gości głową z najbliższej odległości gola strzelił Marcin Nowicki. Po pięciu minutach ponownie w wyniku bałaganu w polu karnym gości „niebiesko-biali” podwyższyli. Kiedy piłka wpadła pod nogi Marka Gołembowskiego, on instynktownie kopnął ją do przodu i mieliśmy 3:1.

Ostatni cios w środowym meczu zadał Krzysztof Stępiński. Popularny „Stępina” bardzo dobrze wykorzystał dośrodkowanie Gołembowskiego i głową umieścił futbolówkę w siatce. Do bramki gości trafił także Filip Soboń, ale jego gol nie został uznany, ponieważ sędzia odgwizdał faul na jednym z zawodników Zielonych.

Zwycięstwo nad piłkarzami z Lubasza było piątą z rzędu wygraną podopiecznych Jakuba Ostrowskiego. Dzięki temu SKS jeszcze bardziej umocnił się na 5. pozycji w tabeli IV ligi i przybliżył się do czołówki.

Unia Swarzędz – Zieloni Lubosz 4:1 (1:1)

Bramki: Marcin Nowicki (14′, 53′), Marek Gołembowski (58′), Krzysztof Stępiński (63′) – Jakub Dohnal (32′ – bramka samobójcza).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki, 3. Jakub Dohnal, 17. Mikołaj Nowak, 14. Patryk Pawłowski (78′ 2. Daniel Brylewski) – 5. Marcin Nowicki (63′ 7. Tomasz Węcławek), 19. Kamil Boruń (62′ 11. Dominik Nowacki) , 8. Filip Soboń, 15. Marek Gołembowski, 10. Mateusz Świergiel (72′ 23. Filip Baranowski), – 9. Krzysztof Stępiński.

Zieloni: 1. Rafał Korbik – 4. Marcin Napierała, 6. Stanisław Piotrowski, 9. Iwo Toporski, 10. Bartłomiej Graczyk, 11. Jędrzej Starzak (77′ 22. Patryk Dach), 13. Jakub Kliks, 17. Maksymilian Yevtushenko, 20. Szymon Galasiński, 23. Maciej Jandy, 24. Dawid Szarata.

Sędzia: Michał Arentewicz