Przejdź do treści

Zdecydowane zwycięstwo nad Piastem

Drugi wygrany mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym. Unici pokonali w Gruszczynie Piast Kobylnica 4:0.

Niemal od początku spotkania podopieczni Pawła Boryczki byli stroną przeważającą, choć zdarzały się też momenty bardzo wyrównanej gry. O wysokim zwycięstwie SKS-u zdecydował krótki okres pomiędzy 20. a 28. minutą. Wówczas Piast stracił cztery bramki.

Strzelanie rozpoczął Paweł Koralewski, który pięknym uderzeniem z powietrza umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później padła druga bramka. Jej autorem został Marcin Łażewski, który po podaniu „Korala” z kilku metrów wbił futbolówkę do kasty.

W 25. minucie Patryk Pawłowski dośrodkował w pole karne Piasta, a tam Marcin Nowicki głową podwyższył na 3:0. Ostatniego gola strzelił Łażewski, dla którego było to drugie trafienie. „Łyżwie” z prawej strony boiska zagrywał Jan Paczyński.

Po przerwie „Duma Swarzędza” również miała wiele okazji bramkowych, ale w drugiej połowie wyraźnie brakowało skuteczności. Najbliżej tego, by wpisać się na listę strzelców byli Wojciech Antczak i Damian Buczma. Niestety ich uderzenia z pola karnego nie znalazły drogi do bramki.

Co prawda w 77. minucie piłka wpadła do siatki Piasta, ale Filip Soboń, który ją tam skierował był na spalonym. Ostatecznie więc mecz zakończył się wygraną Unii 4:0.

Piast Kobylnica – Unia Swarzędz 0:4 (0:4)

Bramki: Paweł Koralewski (20′), Marcin Łażewski (23′, 28′), Marcin Nowicki (25′).

Skład Unii: Andrzej Budnik (31′ Dariusz Nowak, 61′ Dawid Witkowski) – Paweł Koralewski (46′ Aleksander Pawlak), Radosław Barabasz (46′ Filip Soboń), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski (46′ Eryk Lubieniecki) – Jan Paczyński (46′ Mateusz Świergiel), Mateusz Molewski (46′ Wojciech Antczak), Igor Jurga (46′ Jakub Giełda), Gerard Pińczuk (46′ Hubert Goncerzewicz), Marcin Łażewski (46′ Damian Buczma) – Marcin Nowicki (46′ Krystian Pawlak).