Zapaśnicy Unii na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Podopieczni trenerów Zdzisława Schneidera i Grzegorza Mazurka w miniony weekend wzięli udział w kolejnych zawodach zapaśniczych. Tym razem były to Igrzyska Młodzieży Szkolnej w zapasach w stylu klasycznym w Nowym Tomyślu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników. Reprezentowali oni 14 klubów, takich jak: Tytan Katowice, Agros Żary, UKS Lubsko, Zagłębia Wałbrzych, Orlęta Trzciel, UKS 1 Kostrzyn nad Odrą, Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, Sobieski Poznań, Tęcza Środa Wielkopolska, UKS Kiekrz, Olimpijczyk Sulmierzyce, Grunwald Plewiska, Husarz Gniezno i Unia Swarzędz.

SKS reprezentowało ośmiu zawodników i jedna zawodniczka. Najmłodsza nasza zapaśniczka Martyna Wierzbińska zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii.  Spośród chłopców najlepiej zaprezentował się Michał Kałużny, który po bardzo emocjonującym finale zwyciężył  w swojej kategorii wagowej (do 35kg).   Złoty medal wywalczył również w najcięższej kategorii Jakub Siemiński wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Srebrny krążek w tej samej kategorii trafił natomiast do Dominika Podolaka, który przegrał jedynie z Jakubem.  Srebrny medal w kategorii do 53kg zdobył Piotr Chełek, a na najniższym stopniu podium w kategorii do 47kg stanął Olaf Cierzniewski.  Piąte miejsca zajęli Kacper Walasik (27kg minizapasy) , Tymoteusz Czarnota (32kg minizapasy)  i Mateusz Wierzbiński (46kg minizapasy)
Na słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy. Mimo że nie wszystkim udało się zdobyć medal, wszyscy pokazali ogromny charakter na macie. Gościem specjalnym na turnieju był Mistrz Europy, Mistrz Świata  – profesor zapasów Pan Andrzej Supron, z którym Unici zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.