Wysokie zwycięstwo nad Piastem

Ostatni mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym okazał się dla SKS-u bardzo udany. W derbach Gminy Swarzędz Unici wygrali z Piastem Kobylnica 4:0.

Piast na samym początku spotkania cofnął się do obrony, zostawiając “niebiesko-białym” przestrzeń na tworzenie akcji w ofensywie. – Kontrolowaliśmy przebieg spotkania – mówił po ostatnim gwizdku zawodnik Unii Mikołaj Nowak. Taktyka zespołu z Kobylnicy i masowe ataki podopiecznych Jakuba Ostrowskiego doprowadziły do zwycięstwa Unii nad Piastem aż 4:0. – Gdyby nasza skuteczność i koncentracja stały na wyższym poziomie, to dołożylibyśmy jeszcze z trzy-cztery bramki – dodał Nowak.

Sparing z drużyną Łukasza Kubzdyla był ostatnim w tym okresie przygotowawczym. W sumie Unici rozegrali osiem meczów kontrolnych. Trzy z nich udało się wygrać, a w pięciu lepsi okazywali się rywale. Już w najbliższą sobotę wracają rozgrywki IV-ligowe. Na początek piłkarze “Dumy Swarzędza” w hicie sezonu zagrają z liderem rozgrywek – Mieszkiem Gniezno. Mecz odbędzie się o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Zapraszamy!

Unia Swarzędz – Piast Kobylnica 4:0

Bramki: Tomasz Neumann, Tomasz Węcławek, Dominik Nowacki, Kamil Boruń.

Jan Piechota

fot. Irek Pindral

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.