Wyrównany mecz z Obrą

W ostatnim spotkaniu wyjazdowym w tym sezonie Unici zdobyli jeden punkt. Zremisowali z kościańską Obrą 1:1.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Swarzędzanie przebili się przez defensywę gospodarzy dopiero w 20. minucie, kiedy celny strzał na bramkę oddał Mateusz Świergiel. Ostatecznie zarówno zawodnikom Obry, jak i podopiecznym Pawła Boryczki do przerwy nie udało się strzelić gola.

Po zmianie stron również żadna z drużyn nie zdominowała meczu, ale kibice mogli zobaczyć więcej sytuacji podbramkowych. W 60. minucie „Obrzanka” wywalczyła rzut wolny nieopodal pola karnego Unii. O ile przed stałym fragmentem gry Unici dali radę się wybronić, o tyle dobitka autorstwa Szymona Słomy okazała się zabójcza i PKS wyszedł na prowadzenie.

Na odpowiedź „Dumy Swarzędza” nie trzeba było długo czekać. Siedem minut później Hubert Goncerzewicz – po składnej akcji całego zespołu – dośrodkował do Mikołaja Nowaka, który umieścił futbolówkę w siatce. Do ostatniego gwizdka nie padła już żadna bramka i zacięta batalia zakończyła się remisem 1:1.

Obra Kościan – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)

Bramki: Szymon Słoma (60′), Mikołaj Nowak (67′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki (90′ Jakub Błachowicz), Filip Soboń, Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki (65′ Piotr Babuszkiewicz), Tomasz Neumann, Gerard Pińczuk, Paweł Koralewski, Mikołaj Nowak, Mikołaj Kistowski (50′ Hubert Goncerzewicz), Marceli Michalski (50′ Marcin Łażewski).