Wymęczony triumf Unii

Nie było łatwo, ale Unitom udało się pokonać u siebie Tarnovię Tarnowo Podgórne 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Filip Soboń.

W 18. minucie goście mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale jeden z piłkarzy Tarnovii chybił w sytuacji sam na sam. Swarzędzanie tworzyli co prawda więcej okazji niż rywale, jednak w większości z nich bramkarz drużyny przeciwnej nie musiał nawet interweniować.

Po przerwie w 48. minucie rezultat spotkania mógł otworzyć Gerard Pińczuk. „Gery” dopadł wówczas do piłki w okolicach dwudziestego metra. Niestety jego strzał minął się z bramką.

Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać aż do 74. minuty. Wtedy Dominik Nowacki z rzutu rożnego zagrał w pole karne, gdzie do futbolówki doszedł Filip Soboń i zdobył bramkę. Cztery minuty później jeden z gości huknął spoza pola karnego, na szczęście Unii piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na murawę.

Poza tym większość meczu działa się w środku boiska, stąd niewiele niebezpiecznych okazji bramkowych, a w efekcie tylko jeden gol.

Unia Swarzędz – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0)

Bramka: Filip Soboń (74′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Tomasz Węcławek – Mateusz Świergiel (67′ Marcin Nowicki), Paweł Koralewski (61′ Dominik Nowacki), Mikołaj Nowak (61′ Mikołaj Kistowski), Marcin Łażewski (75′ Piotr Babuszkiewicz) – Gerard Pińczuk, Hubert Goncerzewicz.