Przejdź do treści

Wyjazdowa niemoc została przerwana!

Unici w trzecim wyjazdowym spotkaniu tego sezonu zdobyli wreszcie pierwszy punkt. Bezbramkowo zremisowali w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą.

W pierwszej odsłonie niedzielnej batalii było widać przewagę przyjezdnych. W 35. minucie Jakub Dohnal trafił nawet w poprzeczkę bramki Nielby.  Piłkarze gospodarzy nie chcieli być jednak gorsi w tej materii i jeden z nich przed przerwą również skierował futbolówkę na górną część obramowania kasty rywali. Generalnie w ostatnich dziesięciu minutach „Duma Swarzędza” oddała inicjatywę zawodnikom z ul. Kościuszki.

Po zmianie stron ponownie podopieczni Patryka Kniata kontrolowali wydarzenia na boisku. W 69. minucie groźną sytuację miał Marcin Nowicki, ale Patryk Palacz wybronił strzał futbolisty Unii. Sześć minut później elegancko z rzutu wolnego uderzył Tomasz Neumann, choć i w tym przypadku bramkarz Nielby był na posterunku.

Gospodarze również mieli swoje okazje, niemniej Andrzej Budnik wraz z obrońcami SKS-u skutecznie zadbali o to, by nie doprowadzić do strzelenia gola. Spotkanie zakończyło się więc bezbramkowym remisem, co dało swarzędzanom awans na 4. miejsce w IV-ligowej tabeli. W następną sobotę Unia zagra u siebie z Kotwicą Kórnik. Mecz rozpocznie się o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego.

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 0:0 (0:0)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Dohnal, Wojciech Antczak, Marcin Nowicki (85’ Dominik Nowacki), Kamil Czaplicki, Tomasz Węcławek (46’ Krzysztof Stępiński), Filip Soboń, Tomasz Neumann, Mikołaj Kistowski, Krystian Antczak, Marcin Łażewski.