Wygrywamy trzeci raz z rzędu! Gołembowski i Neumann bohaterami

Iskra pokonana. Swarzędzanie wygrali w Szydłowie 3:1 i dzięki temu awansowali na czwartą pozycję w tabeli IV ligi. Trzy punkty Unii zapewnili Marek Gołembowski i Tomasz Neumann.

Od samego początku piłkarze SKS-u prezentowali się lepiej na boisku od gospodarzy. Już w 6. minucie podopieczni Jakuba Ostrowskiego objęli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Tomasza Neumanna piłkę w siatce umieścił Marek Gołembowski. Niespełna 20 minut później było już 2:0 dla drużyny gości. Ponownie na listę strzelców wpisał się Gołembowski, wykorzystując rzut karny, który został odgwizdany po faulu na Tomaszu Węcławku.

Po przerwie na boisko za kontuzjowanego Marcina Nowickiego wszedł Bartosz Żołądkiewicz. W 58. minucie wprowadzony zawodnik dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Iskry, a tam głową Tomasz Neumann podwyższył prowadzenie na 3:0. Niestety po strzeleniu trzeciego gola czujność swarzędzan została uśpiona. W 75. minucie Łukasz Cyruk zdobył bramkę dla zespołu z Szydłowa, jak się później okazało była to jedyna bramka dla LZS-u w sobotnim spotkaniu. Choć trzeba przyznać, że w drugiej odsłonie potyczki futboliści Iskry mieli więcej okazji od piłkarzy ze Swarzędza.

Iskra Szydłowo – Unia Swarzędz 1:3 (0:2)

Bramki: Marek Gołembowski (6′, 24′ – z rzutu karnego), Tomasz Neumann (58′) – Łukasz Cyruk (75′)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Tomasz Neumann, Jakub Dohnal, Mikołaj Nowak, Marcin Nowicki (46′ Bartosz Żołądkiewicz), Kamil Boruń (90′ Maksymilian Myśliwiec), Kamil Czaplicki, Marek Gołembowski, Dominik Nowacki (60′ Filip Soboń), Patryk Pawłowski, Tomasz Węcławek (75′ Filip Baranowski).