Wygrana ze Spartą na otwarcie Stadionu Miejskiego (WIDEO)

Piłkarze Unii na Stadion Miejski w Swarzędzu powrócili w najlepszym możliwym stylu. „Duma Swarzędza” pokonała Spartę Oborniki 2:0.

Mecz poprzedziły przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka oraz prezesa WZPN-u Pawła Wojtali, którzy wspólnie otworzyli zmodernizowany Stadion Miejski im. Mariana Zaporowskiego.  Po nich minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 23 sierpnia br. śp. Andrzeja Pawlaka – wieloletniego prezesa SKS-u. Następnie rozpoczęło się spotkanie 6. kolejki o mistrzostwo IV ligi.

Po niemrawym początku z każdą minutą  swarzędzanie coraz bardziej przeważali, dłużej posiadając piłkę, a także tworząc sobie więcej sytuacji. Kiedy minął kwadrans Dominik Nowacki dośrodkował w pole karne na głowę Mateusza Świergiela, ale „Świergi” uderzył piłkę koło słupka.

Co nie udało się w 15. minucie, doszło do skutku siedemnaście minut później. Do piłki na dwudziestym metrze doszedł Filip Soboń i strzałem niemal w okienko bramki wysunął „niebiesko-białych” na prowadzenie. Przed przerwą swoją okazję miał także Marcin Nowicki. „Nowik” nieznacznie przeniósł jednak futbolówkę głową nad poprzeczką po zagraniu Krzysztofa Stępińskiego.

Po zmianie stron goście coraz częściej zaczęli dochodzić do niebezpiecznych akcji bramkowych. W 72. minucie Mikołaj Panowicz minął nawet Andrzeja Budnika stając na przeciwko pustej kasty. Niemniej brak szybkiej decyzji spowodował, że obrońcy i bramkarz Unii zdołali wrócić i obronili „Dumę Swarzędza” przed stratą gola.

Minutę później akcja meczu przeniosła się na drugą połowę boiska. Przy polu karnym Sparty do futbolówki dopadł Marcin Nowicki, który minął aż pięciu zawodników gości i z piątego metra oddał strzał, który wpadł pod nogami golkipera MKS-u do siatki. Zwody środkowego pomocnika Unii w tej sytuacji były na światowym poziomie.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego zasłużenie pokonali na swoim terenie obornicką Spartę 2:0.

Unia Swarzędz – Sparta Oborniki 2:0 (1:0)

Bramki: Filip Soboń (32′), Marcin Nowicki (73′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 22. Piotr Babuszkiewicz, 3. Jakub Dohnal, 4. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 11. Dominik Nowacki (87′ 18. Marek Olejnik), 8. Filip Soboń (68′ 17. Mikołaj Nowak), 5. Marcin Nowicki, 15. Przemysław Halasz (81′ 20. Patryk Piasek), 10. Mateusz Świergiel (77′ 21. Kacper Sztuba) – 9. Krzysztof Stępiński.

Sparta: 21. Jan Wojciechowski – 2. Marcin Siwek, 4. Denis Maćkowiak (60′ 19. Hubert Ratajczak), 5. Krzysztof Schoen, 7. Marcin Bukowski (66′ 8. Alan Mann), 10. Mikołaj Panowicz, 15. Szymon Turostowski (45′ 11. Dominik Król), 16. Mikołaj Michałowski (77′ 12. Jakub Drozdowski), 17. Patryk Kosmowski, 18. Tobiasz Piątek, 20. Marcin Kaźmierczak.

Czerwona kartka: Tobiasz Piątek (za dwie żółte kartki).