Warta zbyt mocna. Ponieśliśmy pierwszą porażkę

Po trzech udanych spotkaniach piłkarzom „Dumy Swarzędza” zdarzył się słabszy mecz. Przegrali na wyjeździe z Wartą Międzychód 1:2.

Już w 2. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Gola strzelił Patryk Smolarek, który wykorzystał długie podanie kolegi ze skrzydła. Swarzędzanie szybko chcieli wyrównać. Bliski trafienia był Radosław Barabasz. Niestety po jego uderzeniu głową futbolówka minęła bramkę.

Zawodnicy Warty nie zadowolili się jednym trafieniem i nadal atakowali. W pierwszej połowie stworzyli kilka stuprocentowych sytuacji. W 37. minucie – po błędzie defensywy Unii – piłkę przejęli międzychodzianie. Jeden z nich podał do Patryka Smolarka, a ten wychodząc sam naprzeciw bramkarza Dariusza Nowaka, pewnie pokonał golkipera Unii.

Po zmianie stron przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. Warciarze jednak skutecznie odpierali ich ataki. Mur gospodarzy runął dopiero w 90. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Gerarda Pińczuka, który wepchnął ją do bramki. „Gery” strzelił tym samym szóstego gola w sezonie.

Warta Międzychód – Unia Swarzędz 2:1 (2:0)

Bramki: Patryk Smolarek (2′, 37′) – Gerard Pińczuk (90′).

Skład Unii: Dariusz Nowak – Paweł Koralewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Damian Buczma – Mateusz Świergiel (67′ Patryk Pawłowski), Wojciech Antczak (85′ Filip Soboń), Mateusz Molewski (70′ Igor Jurga), Gerard Pińczuk, Marcin Łażewski (38′ Aleksander Pawlak) – Jan Paczyński.