Przejdź do treści

Unici pokonali Spartę Oborniki

Mecz pomiędzy Unią Swarzędz a Spartą Oborniki był zacięty do ostatniej minuty. Lepsi okazali się być podopieczni Jakuba Ostrowskiego, którzy wygrali 3:2.

Już w 5. minucie „Duma Swarzędza” wyszła na prowadzenie. Bramkę po składnej akcji gospodarzy zdobył Krzysztof Stępiński. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Kilkanaście sekund później, po podaniu ze środka pola, strzałem w róg bramki Marcin Kaźmierczak doprowadził do wyrównania.

W 19. minucie kolejną okazję miał Stępiński. Tym razem jednak spudłował. W 26. minucie „stówkę” mieli natomiast zawodnicy Sparty. Mikołaj Panowicz wystawił Kamilowi Barabaszowi futbolówkę tuż przed bramkarzem, ale ten drugi niefortunnie w nią uderzył i dzięki temu cały czas mieliśmy remis.

Druga bramka dla swarzędzan padła w 38. minucie. Wówczas Dominik Nowacki ładnym uderzeniem pokonał Jacka Wosickiego. W 60. minucie było już 3:1. Wtedy Mateusz Świergiel dostał podanie zza obrońców i strzałem pod nogami golkipera gości umieścił piłkę w siatce.

Dziewięć minut później autor ostatniej z bramek miał jeszcze jedną groźną sytuację. Popularny „Świergi” z dwudziestego metra huknął tuż nad poprzeczką. Piłkarzy z Obornik stać było jeszcze na zdobycie bramki kontaktowej. W 88. minucie do pustej kasty futbolówkę wepchnął Michał Panowicz.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść gospodarzy. Oznacza to, że Unici przeskoczyli swojego rywala w IV-ligowej tabeli.

Unia Swarzędz – Sparta Oborniki 3:2

Bramki: Krzysztof Stępiński (5′), Dominik Nowacki (38′), Mateusz Świergiel (60′) – Marcin Kaźmierczak (6′), Michał Panowicz (88′).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki (79′ 2. Daniel Brylewski), 18. Jakub Marzyński, 17. Mikołaj Nowak, 14. Patryk Pawłowski – 5. Marcin Nowicki (87′ 23. Filip Baranowski), 8. Filip Soboń, 10. Mateusz Świergiel, 7. Tomasz Węcławek, 11. Dominik Nowacki (70′ 20. Patryk Piasek) – 9. Krzysztof Stępiński.

Sędzia: Sławomir Grzechowiak