Unia zdobyła ostrowską twierdzę

W tym sezonie żadna drużyna nie wywiozła ze stadionu Centry trzech punktów. Udało się to dopiero „Dumie Swarzędza”, która w 26. kolejce pokonała klub z Ostrowa Wielkopolskiego 1:0.

W pierwszej połowie obie strony prezentowały się równie dobrze. Najbliżej zdobycia bramki w tej części meczu był Tomasz Neumann, który w 18. minucie oddał groźny strzał na bramkę gospodarzy.

Po zmianie stron z upływem czasu coraz większą przewagę zaczęli zyskiwać podopieczni Pawła Boryczki. W 51. minucie celnym uderzeniem popisał się Gerard Pińczuk, ale golkiper Centry skierował futbolówkę na rzut rożny.

Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym miejscowych Marcin Nowicki trafił w słupek. „Nowik” nie zraził się jednak nieudaną próbą i nadal atakował.

Upartość w dążeniu do celu opłaciła się w końcówce spotkanie. W 87. minucie po podaniu Krzysztofa Stępińskiego, Nowicki oddał strzał po długim rogu i umieścił piłkę w siatce. Jak się później okazało trafienie snajpera SKS-u było jedynym tego dnia i goście wygrali 1:0.

Po ostatnim gwizdku sztab szkoleniowy Unii ocenił batalię z Centrą za najlepiej rozegrany mecz w trwającej rundzie rewanżowej. Za tydzień swarzędzanie zmierzą się w Kole z tamtejszą Olimpią.

Centra Ostrów Wielkopolski – Unia Swarzędz 0:1 (0:0)

Bramka: Marcin Nowicki (87′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Marcin Nowicki (90′ Mikołaj Kistowski), Kamil Czaplicki, Filip Soboń, Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk (90′ Tomasz Węcławek), Paweł Koralewski, Hubert Goncerzewicz (70′ Krzysztof Stępiński), Marcin Łażewski.