Przejdź do treści

Unia przegrała z… poprzeczką Pogoni

Cztery poprzeczki, oblężenie bramki Pogoni i… zero bramek. Grająca o wiele lepiej Unia uległa Pogoni Łobżenica 0:1.

W mecz lepiej weszli gospodarze strzelając gola na prowadzenie już w 9.minucie. Autorem trafienia był Jan Bruski, który przelobował Dariusza Nowaka. Cztery minuty później doskonałą okazję miał Bartosz Żołądkiewicz, oddając z dwudziestego metra atomowe uderzenie w poprzeczkę bramki Pogoni. W 25. minucie po dośrodkowaniu tego samego zawodnika akcję sam na sam miał Krzysztof Stępiński. Niestety popularny „Stępina” zbyt lekko kopnął piłkę w stronę bramki i golkiper zespołu z Łobżenicy zdołał ją złapać.

Po pięciu minutach Stępiński ponownie był bliski wyrównania. Po składnej akcji zespołu zakończonej główką napastnika Unii futbolówka odbiła się od… poprzeczki. Swarzędzanie nie poddawali się. W 36. minucie znowu Stępiński złożył się do przewrotki i znowu piłkę po jego strzale zatrzymała górna belka bramki gospodarzy. Podczas pierwszej odsłony kibice mogli jeszcze zobaczyć dobrą próbę Bartosza Żołądkiewicza. O dziwo nie obił poprzeczki, a lekko chybił.

Druga połowa nie była tak emocjonująca, ale także dużo się działo. W 68. minucie po podaniu Dominika Nowackiego w pole karne do piłki doszedł Marek Gołembowski, który huknął jak z armaty w…, tak mają Państwo rację, w poprzeczkę. „Maro” był też o krok od zdobycia bramki w 74. minucie, kiedy to nieznacznie jego strzał wylądował koło słupka. W końcówce sytuację próbował ratować wprowadzony z ławki rezerwowych Maksymilian Myśliwiec, choć i on miał pecha. Szczęście w nieszczęściu, że żaden z kontrataków Pogoni w drugiej części batalii nie zakończył się podwyższeniem rezultatu.

Pogoń Łobżenica – Unia Swarzędz 1:0 (1:0)

Bramki: Jan Bruski (9′)

Skład Unii: Dariusz Nowak – Jakub Dohnal, Marek Gołembowski, Paweł Koralewski, Tomasz Neumann, Mikołaj Nowak (60. Dominik Nowacki), Marcin Nowicki (85. Maksymilian Myśliwiec), Patryk Pawłowski, Filip Soboń (75. Tomasz Węcławek), Krzysztof Stępiński, Bartosz Żołądkiewicz.