Przegrywamy 0:3 z Polonią. „Pożyteczny sparing”

W szóstym meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek IV ligi Unici ulegli piłkarzom Polonii Środa Wielkopolska 0:3. Była to trzecia porażka „Dumy Swarzędza” w tym roku.

Od samego początku spotkania przeważali goście. Już w 12. minucie Dariusz Nowak musiał interweniować, broniąc trudny strzał z bliska jednego z zawodników Polonii. Po pół godzinie od pierwszego gwizdka mieliśmy już 1:0 dla zawodników ze Środy Wielkopolskiej. Jeden z Polonistów zagrał ze skrzydła do pola karnego, a stamtąd jego kolega z drużyny skierował futbolówkę do siatki. W 40. minucie w akcji sam na sam kolejny z przyjezdnych podwyższył wynik na 2:0.

Po zmianie stron wiele się w meczu nie zmieniło. Podopieczni Tomasza Dłużyka wciąż atakowali, a gospodarze nadal się bronili szukając szansy w kontratakach. W 71. minucie rezultat spotkania na 3:0 pięknym uderzeniem spoza pola karnego ustalił jeden z piłkarzy III-ligowca. Warto zaznaczyć, że gdyby nie kilka fenomenalnych interwencji Dariusza Nowaka Unia mogłaby przegrać zdecydowanie wyżej.

– Myślę, że było to 90 minut bardzo pożytecznego sparingu, zwłaszcza pamiętając o tym, co się będzie działo za trzy tygodnie czyli meczach ligowych – mówił po ostatnim gwizdku drugi trener SKS-u Damian Ludwiczak – Możemy przeanalizować jakie popełniliśmy błędy, wyciągnąć wnioski,  i zastanowić się nad czym przez ten pozostały czas okresu przygotowaczego musimy pracować. – podkreślił.

– Pomimo tego, że przez większą część meczu byliśmy w defensywie, to udało się trzy-cztery razy tę piłkę fajnie rozegrać, wprowadzić w pole karne, ale niestety żadnej bramki nie udało się zdobyć – zakończył trener Ludwiczak.

Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (0:2)

Wyjściowy skład Unii: Dariusz Nowak – Kamil Czaplicki, Jakub Marzyński, Mikołaj Nowak, Patryk Pawłowski – Filip Soboń, Patryk Piasek, Kamil Boruń, Tomasz Węcławek, Filip Baranowski – Marek Gołembowski.

Ponadto zagrali: Jakub Dohnal, Krystian Czudziński, Filip Baranowski, Daniel Brylewski i Krzysztof Stępiński.

1 komentarz do “Przegrywamy 0:3 z Polonią. „Pożyteczny sparing””

1. Pingback: SKS Unia Swarzędz - Oficjalna strona klubu