Przegląd młodzieży [23 maja – 29 maja]

Wygrana 9:0? Remis 6:6? Działo się! Zapraszamy do lektury kolejnego Przeglądu młodzieży!

F2 Żak (2009) – IV liga okręgowa Grupa 4 (RW): Unia Swarzędz zagrała z SF Luboń, Kadetem Koziegłowy, Victorią Wysogotowo i Talentem Poznań

Najmłodsi piłkarze Unii ponownie zdobyli pięć punktów. Raz wygrali, dwukrotnie zremisowali i raz musieli uznać wyższość rywali.

Wyniki:

0:0 z SF Luboń;

1:1 z Kadetem Koziegłowy (bramka Szmagaj);

0:2 z Talentem Poznań;

3:0 z Vitorią Wysogotowo (bramki Napierała, Kania, Sowa).

E2 Orlik (2007) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – Sokół Duszniki 3:3 (0:2); Liga Mistrzów Koziołka

W przedostatni majowy weekend podopieczni Mateusza Świergiela tylko zremisowali z zespołem Sokoła Duszniki 3:3. Początek meczu był bardzo słaby w wykonaniu Unitów i do przerwy schodzili z wynikiem 0:2. Przeciwnik wyszedł na drugą połowę bardzo zmotywowany i grał bardzo agresywnie. Minęło trochę czasu zanim swarzędzanie zaczęli grać swoją piłkę. Zabrakło spokoju w ostatniej fazie ataku, oraz koncentracji w obronie. W efekcie zamiast dowieźć wyniki 3:2 do końca, Unici dali sobie strzelić pod koniec meczu gola na 3:3. Brawa dla chłopców za zaangażowanie i walkę do samego końca!

Bramki: Bandura, Kozłowski, Krygowski.

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Unii z rocznika 2007 rozegrali również trzy spotkania w Lidze Mistrzów Koziołka. W pierwszym meczu mierzyli się z Sucharami Suchy Las. Spotkanie od początku było wyrównane, jednak z każdą kolejną minutą widać było przewagę zespołu ze Swarzędza. Orlicy stracili bramkę po błędzie indywidualnym, lecz kilka chwil później udało się odrobić stratę. Mecz zakończył się remisem 1:1. Drugi spotkanie tego dnia futboliści pod okiem trenera Mikołaja Nowaka rozegrali z zespołem z Lusowa. Większość akcji toczyło się w środkowej strefie boiska i okazji na zdobycie bramek w tym spotkaniu było „jak na lekarstwo”. Identyczny błąd jak w pierwszym meczu doprowadził do wyniku 0:1 dla rywali. Pod koniec meczu „niebiesko-biali” mieli szansę na wyrównanie, jednak niewykorzystana sytuacja doprowadziła do tego, że zawodnicy z Lusowa wyprowadzili kontratak i zdobyli bramkę na 0:2 ustalając wynik spotkania. Ostatni mecz zagrali z KSS Da Vinci. W tym spotkaniu wyraźnie było widać przewagę przeciwników. Reprezentanci „Dumy Swarzędza” ulegli im 1:4. Honorową bramkę dla zespołu zdobył Maks Marciniak po indywidualnej akcji i pięknym strzale z dystansu.

Wyniki Ligi Mistrzów Koziołka:

z Sucharami Suchy Las 1:1 (bramka Marciniak);

z UKS 2007 Lusowo 2:0;

z KSS Da Vinci 1:4 ( bramka Marciniak).

E1 Orlik (2006) – III liga okręgowa Grupa 1 (RW): UKS Concord Murowana Goślina – Unia Swarzędz 4:2; Liga Mistrzów Koziołka

Piłkarze Pawła Koralewskiego zagrali z zespołem UKS Concordem – wiceliderem rozgrywek. Orlicy jechali do Murowanej Gośliny podrażnieni porażką w poprzednim spotkaniu z Huraganem Pobiedziska. Niestety po kilku drobnych błędach w defensywie swarzędzanie stracili aż cztery bramki. Zawodnicy Unii zagrali ambitnie i za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania. Udało się jednak odrobić tylko dwa gole. Autorem obu trafień został, wyróżniający się na boisku, Aleks Szmagaj.

Zawodnicy SKS-u z rocznika 2006 rywalizowali także w Lidze Mistrzów Koziołka. Oto wyniki:

z Koziołkiem Poznań 0:3;

z Sucharami Suchy Las 0:3;

z UKS Lusowo 1:2 (bramka Witek Urbaniak).

D2 Młodzik (2005) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – Sparta Oborniki 9:0; Liga Mistrzów Koziołka

Trzeci majowy weekend był bardzo udany dla drużyny Krzysztofa Stępińskiego. W lidze WZPN Unici rozbili na własnym boisku Spartę Oborniki aż 9:0! Gospodarze kontrolowali przez cały czas przebieg spotkania, popisując się przy tym swoimi umiejętnościami technicznymi.

Natomiast w rozgrywkach Ligi Mistrzów Koziołka „niebiesko-biali” wygrali dwa mecze oraz jeden zremisowali. Takie wyniki zagwarantowały swarzędzanom awans do złotej grupy w następnej rundzie. Brawa dla chłopców!

D1 Młodzik (2004) – I liga okręgowa: Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 3:3

Zawodnicy Filipa Malickiego zagrali w Swarzędzu z Nielbą. W pierwszej połowie gra gospodarzy nie układała się tak jak to wcześniej zakładano. W efekcie piłkarze z Wągrowca schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką. W drugiej części batalii Unici chcąc wyrównać rywalizacje odkryli się. Piłkarze Nielby bezlitośnie to wykorzystali podwyższając na 2:0. Za sprawą Bartosza Dudy udało się zdobyć bramkę kontaktową. Niestety chwilę później swarzędzanie dali sobie strzelić kolejnego gole, po stałym fragmencie gry. Końcówka spotkania należał jednak do gospodarzy. Liczne ataki oraz pełne zaangażowanie całego zespołu zepchnęły drużynę gości na swoją połowę. Efektem był drugi gol Bartosza Dudy. Pięć minut przed ostatnim gwizdkiem spotkania bramkę głową zdobył Kacper Woźniak. Dało to remis, którego „Duma Swarzędza” już nie oddała.

Wyjściowy skład Unii: Kędzia – Janik, Żak, Ostrowski – Jankowski , Głowiński – Duda , Rozenkowski – Krajewski.

C2 Trampkarz (2003) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – 1922 Lechia Kostrzyn 3:1

Trampkarze Unii osiągnęli duży sukces wygrywając mecz o pozycję wicelidera z Lechią Kostrzyn 3:1.

Bramki: Błachowicz x2, Czoperski.

B2 Junior Młodszy – II liga okręgowa: SKS Warta Sieraków – Unia Swarzędz 6:6

Zawodnicy Artura Klemensa w Sierakowie, z tamtejszą Wartą zanotowali remis 6:6. „Niebiesko-biali” mogli wrócić do Swarzędza z kompletem punktów, jednak sędzia był wyjątkowo nieprzychylny w stosunku do drużyny gości.

Bramki: Krychu x3, Szymek x2 oraz Leonarczyk.

A1 Junior – I liga wojewódzka: Unia Swarzędz – Canarinhos Skórzewo 3:1

Dobre rozpoczęcie meczu zaowocowało szybkim wyjściem na prowadzenie. Później Unici kontrolowali spotkanie, co zaskutkowało kolejnym trafieniem. Pod koniec pierwszej połowy przeciwnicy wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Żaden z nich nie zakończył się jednak zdobyciem bramki kontaktowej przez drużynę gości. Dopiero w drugiej odsłonie, po rzucie wolnym, piłkarze ze Skórzewa mogli cieszyć się z gola. Trafienie Canarinhos zadziałała motywująco na gospodarzy. W 68. minucie „Duma Swarzędza” ustaliła rezultat spotkania na 3:1.

Bramki: Matuszak (12’, 37’), Remlein (68’).

Skład: Tomaszewski – Babuszkiewicz, Janicki, Schroedter, Przybylak (82′ Ratajczak), Kostowski, Nowicki, Matuszak (60′ Hoffmann), Remlein, Hawryluk (80′ Wajdzik), Olejnik.