Przegląd młodzieży [18 kwietnia – 24 kwietnia]

Przed świętami, w Wielki Czwartek, dwa zespoły młodzieżowe Unii rozegrały swoje mecze ligowe. Zarówno trampkarze jaki i juniorzy wygrali swoje spotkania.

C2 Trampkarz (2003) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – Warta Śrem 5:1 (1:1)

W meczu z Wartą Śrem, zwłaszcza w pierwszej połowie, brakowało ostatniego podania i odpowiednich decyzji w ataku. Brak zdecydowania i nieskuteczność spowodowała, że do przerwy był remis. W drugiej części spotkania szybko strzelony gol rozwiązał worek z bramkami i mimo niesprzyjającej pogody gra była zdecydowanie lepsza niż w pierwszej odsłonie.

Bramki dla Unii: Fliegier, Błachowicz, Czaczyk, Małek i Uschler.

Skład Unii: Kędzia, Wajdzik, Waźbiński, Antczak, Rychlewicz, Błachowicz, Chaliman, Halt, Fliegier, Czechowski, Małek.

Rezerwowi: Czaczyk, Zenker, Jankowski, Czoperski, Lesiński.F, Kochanowski, Uschler.

A1 Junior – I liga wojewódzka: Unia Swarzędz – Stal Pleszew 4:3 (2:3)

Batalia ze Stalą od początku była bardzo zacięta. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Patryka Piaska, który w 14. minucie wykorzystał jedenastkę. Jednak zaledwie dwie minuty później piłkarze z Pleszewa doprowadzili do wyrównania, a już w 18. minucie prowadzili. W 30. minucie podopieczni Marka Gołembowskiego ponownie doprowadzili do wyniku remisowego. Autorem trafienia został Wojciech Schrödter. Niestety przed przerwą goście podwyższyli na 2:3 i z takim wynikiem piłkarze schodzili na przerwę.

Po zmianie stron strzelali już tylko Unici. W 68. minucie z rzutu karnego Paweł Wojciechowski doprowadził do wyrównania. Natomiast siedem minut później ten sam zawodnik ustalił rezultat spotkania na 4:3.

Bramki: Patryk Piasek (14′ – z rzutu karnego), Wojciech Schrödter (30′), Paweł Wojciechowski (68′ – z rzutu karnego, 75′) – zawodnicy Stali (16′, 18′ i 34′).

Skład Unii: Tomaszewski, Czudziński, Janicki, Schrödter, Przybylak (60′ Remlein), Kistowski, Wojciechowski, Piasek (55′ Nowicki), Hawryluk, Babuszkiewicz, Olejnik (90′ Wajdzik).

Rezerwowi: Walkowiak, Hoffmann, Matuszak, Ratajczak.

Pozostałe roczniki nie grały w Wielkim Tygodniu. Kolejne walki o punkty odbędą się w nadchodzący weekend.