Przegląd młodzieży [1 listopada – 7 listopada]

Początek listopada oznacza ostatnie tegoroczne kolejki w ligach WZPN. Choć to jeszcze nie koniec, Unia Swarzędz może pochwalić się już dwoma mistrzami jesieni. Są nimi chłopacy z rocznika 2007, a także juniorzy młodsi!

Orlik E2 – II Liga Okręgowa (2007): Unia Swarzędz – Wielkopolska Komorniki 3:2 (2:1)

Drużyna gości ograniczyła się do wybijania piłki do przodu, podczas gdy swarzędzanie próbowali grać piłką i rozgrywać od tyłu. Niestety boisko było w opłakanym stanie, co nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł Orlikom SKS-u i przez to ich gra tego dnia nie należała do najlepszych. Mimo tego stworzyli sobie sporo sytuacji podbramkowych i wyszli zwycięsko z pojedynku.

Przez pierwsze dziesięć minut podopieczni Mateusza Świergiela przyciskali rywala, który sporadycznie wybijał piłkę na połowę gospodarzy. Efektem dobrego początku były dwa strzelone gole i zasłużone prowadzenie, jednakże goście zdołali zdobyć kontaktową bramkę jeszcze przed przerwą. Druga połowa w wykonaniu „Dumy Swarzędza” była słabsza. Niemniej udało się zdobyć jeszcze dwie bramki, w tym niestety… jedną samobójczą. Kilka razy dobrze obronił goalkeeper gości, raz po strzale Kacpra Bandury piłka wylądowała na poprzeczce, a Maciej Kubiak po indywidualnej akcji trafił w słupek. Goście mieli swoją okazję do zdobycia bramki, ale pewnie złapał piłkę Janek Kędzia.

Unia Swarzędz zasłużenie zostaje mistrzem jesieni, nie odnosząc dotychczas żadnej porażki (9 zwycięstw, 1 remis), ma najlepszy atak w lidze (najwiecej bramek strzelonych – 86) oraz najlepszą obronę (najmniej bramek straconych – 22). Za tydzień ostatnia kolejka z zespołem Korony Zakrzewo.

Gratulacje dla całej drużyny i trenera Świergiela!

Bramki: Anastaziak, Bandura, Śliwiński.

Skład: Kędzia – Anastaziak, Żak – Krygowski, Bandura, Połczyński – Śliwiński.

Rezerwa: Andrzejewski, Chałupka, Kubiak, Czarnecki.

Orlik E1 – III Liga Okręgowa Grupa 2 (2006):  Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (2:0)

Piłkarze Pawła Koralewskiego rozegrali ostatni jesienny mecz w lidze WZPN. Do Swarzędza przyjechała drużyna Polonii Środa Wielkopolska. W poprzednim meczu obu zespołów lepszy okazał się klub Polonii, która wygrała 7:5. W rewanżu górą była Unia. Po bardzo dobrym  meczu i po dwóch bramkach Jakuba Grudnia oraz Jakuba Bartochy swarzędzanie wygrali 3:2. Dwie asysty zanotował Jan Kapitańczyk, a bramkarz Unii Mateusz Pauter obronił 25 strzałów druzyny gości. Cały zespół zaprezentował konsekwentną grę w obronie, a także stwarzał sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych.

Bramki : Jakub Grudzień x2, Jakub Bartocha.

Skład: Mateusz Pauter, Kacper Marmajewski, Jakub Grudzień, Bartek Waźbiński, Jakub Bartocha, Jan Kapitańczyk, Michał Marcinowski, Jorge Rodriguez, Philip Albrecht, Borys Sobkowiak, Igor Lesinski.

Młodzik D2 – II Liga Okręgowa (2005): Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec

Niedzielne spotkanie podopiecznych Krzysztofa Stępińskiego zostało odwołane z powodu złego stanu swarzędzkiego boiska.

Młodzik D1 – I Liga Okręgowa (2004): Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz 0:5

Mecze pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Unią Swarzędz zawsze budziły wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Spotkanie w wykonaniu swarzędzan nie było doskonałe, jednakże zwycięskie i to z dość wysokim rezultatem. Zawodnicy gospodarzy powiesili „Dumie Swarzędza” wysoko poprzeczkę w pierwszej części spotkania. Długo to goście byli stroną odpierającą ataki i w dodatku nie mogli dłużej utrzymać się przy piłce. W tym spotkaniu kluczowa była bardzo dobra gra z kontrataku, która w czterech sytuacjach pod bramką drużyny Mieszka w pierwszej części meczu, przyniosła swarzędzanom trzy gole. Mając na uwadze wysokie prowadzenie, piłkarze Macieja Łazara starali się przede wszystkim nie dać przeciwnikowi szansy na zmniejszenie strat. Ta taktyka przyniosła pozytywne skutki bowiem w 38. minucie meczu było już 4:0, a pięć minut później 5:0. Cieszy fakt, że udało zachować się czyste konto z wymagającym przeciwnikiem, co w tym sezonie nie zdarzało się zbyt często. Młodzicy zajmują  teraz 3. pozycję w tabeli, a do końca rundy zostały jeszcze tylko dwa mecze.

Skład: Jakub Kędzia, Patryk Jankowski, Kacper Janik, Olaf Żak, Kacper Rozenkowski, Kacper Kroczyński, Bartosz Duda, Mateusz Bartkiewicz, Jan Chmielewski, Eryk Błażejak, Mateusz Brożyński i Maksymilian Stefański.

Młodzik D1 – III Liga Okręgowa Grupa 1 (2004): Unia II Swarzędz – Mieszko II Gniezno

Ostatni mecz rundy w III lidze z drugą drużyną Mieszka Gniezno ze względu na zły stan boiska sędzia postanowił odwołać.

Trampkarz C2 – II Liga Okręgowa (2003): Unia Swarzędz – Przemysław Poznań 11:0 (8:0)

Cały zespół grał bardzo dobrze, stworzył sobie sporą ilość sytuacji i zachwycał kreatywnością. Pomimo grząskiego boiska, które trochę utrudniało  grę obu zespołom, piłkarze Wojciecha Niklausa zasłużenie rozbili poznański Przemysław.

Bramki 3xKuba.B, 3x Józiu, 2x Michał, 1x Adi, Miłosz, Kuba.U.

Asysty: 3x Kuba.U, 2x KubaB, 2x Lesinka, 1x Józiu, Adi, Miłosz, Halcik.

Skład: Błachowicz, Wysocki, Lesiński.P, Wajdzik, Jankowski, Uschller, Fliegier,  Tonn , Halt, Chaliman, Czoperski, Waźbiński, Jakubowski,Czechowski, Zenker, Czaczyk.

Junior Młodszy B2 – II Liga Okręgowa: Polonia Środa Wielkopolska – Unia Swarzędz

Zaległy mecz z Polonią Środa Wielkopolska „Duma Swarzędza” rozegra 11 listopada. Jednak bez względu na wynik juniorzy młodsi są mistrzami jesienii w swojej lidze. Warto zauważyć, że wygrali oni wszystkie osiem spotkań i zdobyli aż 44 bramki, tracąc przy tym zaledwie dziewięć!

Gratulacje dla całego zespołu i trenera Klemensa!

Junior Starszy A1 – I Liga Wojewódzka: Unia Swarzędz – Jarota Jarocin

Mecz podopiecznych Marka Gołembowskiego z Jarotą Jarocin został przełożony.