Podział punktów z GKS-em Dopiewo

Majową serię spotkań Unici rozpoczęli od zdobycia jednego punktu. W 25. kolejce zremisowali u siebie z GKS-em Dopiewo 1:1.

W pierwszej odsłonie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. Swoje okazje mieli m.in. Kamil Boruń i Marcin Nowicki. Pierwszy z wymienionych jednak nieznacznie przestrzelił, a „Nowik” nie wykorzystał akcji sam na sam.

Dominacja swarzędzan została przerwana dopiero w 41. minucie. Wówczas goście wywalczyli rzut karny, który pewnie wykorzystał Mariusz Grzegorzewicz. Piłkarze GKS-u z prowadzenia cieszyli się zaledwie kilkadziesiąt sekund. W 42. minucie stan meczu na 1:1 wyrównał Marcin Nowicki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Dominik Nowacki.

Po zmianie stron spotkanie wyrównało się. Oba zespoły miały klarowne sytuacje, ale żaden z futbolistów nie zdołał umieścić piłki w siatce. Unitom zabrakło skuteczności, a piłkarze z Dopiewo mieli pecha, że bramki „Dumy Swarzędza” strzegł – jak zwykle dobrze dysponowany – Andrzej Budnik.

– Był to dla nas trudny mecz, ale zdobyliśmy punkt – mówił po zakończeniu zawodów drugi trener SKS-u Damian Ludwiczak – Nie można odmówić chłopakom chęci i woli zwycięstwa. Zostawili dużo zdrowia na boisku. Zabrakło tylko trochę umiejętności czysto piłkarskich – podsumował szkoleniowiec.

Wtorkowy remis spowodował, że Unia spadła z 5. miejsca na 6. pozycję w tabeli IV ligi. Kolejną batalię podopieczni Jakuba Ostrowskiego rozegrają w najbliższą sobotę w Plewiskach z tamtejszym Gromem.

Unia Swarzędz – GKS Dopiewo 1:1 (1:1)

Bramki: Marcin Nowicki (42′) – Mariusz Grzegorzewicz (41′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Jakub Dohnal (80′ Piotr Babuszkiewicz), Jakub Marzyński, Patryk Pawłowski – Mikołaj Nowak (70′ Filip Soboń), Mateusz Świergiel, Paweł Koralewski, Marcin Nowicki, Dominik Nowacki (61′ Mikołaj Remlein) – Kamil Boruń.