Piast rozgromiony!

Unici odnieśli drugie zwycięstwo w tym okresie przygotowawczym. Rozbili w derbach gminy Swarzędz Piast Kobylnica aż 7:1!

Już na samym początku spotkania podopieczni Patryka Kniata zepchnęli gości do obrony. Zaowocowało to już w 22. minucie, kiedy zawodnik testowany strzałem z pola karnego wyprowadził Unię na prowadzenie. Druga bramka dla SKS-u padła niespełna dziesięć minut później. Jej autorem został Krzysztof Stępiński.

W 35. minucie „Stępina” ponownie trafił do siatki, ale tym razem sędzia linowy przyłapał go na pozycji spalonej i nadal było 2:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron do głosu doszli piłkarze Piasta. Zwieńczeniem lepszego rozpoczęcia drugiej połowy przez zespół przyjezdnych była bramka kontaktowa w 51. minucie. Na odpowiedź „Dumy Swarzędza” nie trzeba było długo czekać. Niecałe dwie minuty Mikołaj Remlein zagrał do zawodnika testowanego, który strzałem od poprzeczki umieścił futbolówkę w siatce.

W 57. minucie trener Kniat dokonał pięciu zmian, które zapewniły Unitom całkowitą dominacje w spotkaniu. Festiwal strzelecki w 69. minucie rozpoczął Tomasz Węcławek, który wykorzystał celne podanie Marcina Nowickiego. Chwilę później „Nowik” sam znalazł drogę do bramki rywali. Przy jego trafieniu asystował Daniel Brylewski.

W 78. minucie Nowicki strzelił drugiego gola w derbowym widowisku. Rezultat meczu na 7:1 ustalił zaś w samej końcówce Piotr Babuszkiewicz pięknym uderzeniem spoza pola karnego.

Unia Swarzędz – Piast Kobylnica 7:1 (2:0)

Bramki: zawodnik testowany (22′), Krzysztof Stępiński (31′), zawodnik testowany (53′), Tomasz Węcławek (69′), Marcin Nowicki (72′, 78′), Piotr Babuszkiewicz (90′).

Wyjściowy skład Unii: Kozanecki – Kistowski, Neumann, Koralewski – zawodnik testowany, Soboń, Nowak, zawodnik testowany, Świergiel – Stępiński, zawodnik testowany.