Nieudana konfrontacja z Sokołem

W drugim spotkaniu na wyjeździe Unici ponieśli drugą porażkę. Drugi raz przegrali 1:3 i drugi raz kontuzję odniósł Krzysztof Stępiński. Różnica była taka, że tym razem przegrali z Sokołem Pniewy.

Mecz rozpoczął się dla przyjezdnych bardzo dobrze. W 10. minucie Wojciech Antczak podał do Krzysztofa Stępińskiego, który głową zgrał piłkę do Dominika Nowackiego. Pomocnik Unii uderzył w dolny róg bramki i SKS wyszedł na prowadzenie.

Za punkt zwrotny – podobnie jak podczas spotkania w Gołuchowie z tamtejszym LKS-em – można uznać 35. minutę, kiedy z boiska musiał zejść Krzysztof Stępiński. Powodem ponownie były problemy mięśniowe. W jego miejsce wszedł Piotr Babuszkiewicz.

Oczywiście po tym jak „Stępina” opuścił plac gry obraz meczu od razu się nie zmienił. Niemniej ostatecznie brak tego snajpera w drugiej połowie znacząco ograniczał ofensywne możliwości „Dumy Swarzędza”. Przed przerwą okazję miał jeszcze Nowacki, ale tym razem zabrakło mu precyzji.

Po zmianie stron wydawało się, że Unici nadal będą kontrolować wydarzenia na boisku. Niestety błędy w obronie oraz nieskuteczność w ataku spowodowały, iż środowa batalia zupełnie zmieniła swoje oblicze.

Strzelanie dla Sokoła w 60. minucie rozpoczął Krzysztof Galas, który skrzętnie wykorzystał niefrasobliwość swarzędzkiej defensywy. Kolejny cios gospodarze wyprowadzili dziesięć minut później. Wówczas Bartłomiej Graczyk skarcił podopiecznych Patryka Kniata i było 2:1 na korzyść pniewskiej drużyny.

Losy meczu mógł jeszcze odwrócić Krystian Antczak, jednak znowu dobre chęci przewyższyły dokładność. „Niebiesko-białych” w 87. minucie dobił strzałem Bartosz Kostrzyński.

Druga wyjazdowa porażka była też ogólnie drugą w bieżących rozgrywkach. Unia po szóstej serii gier jest na 7. miejscu w IV-ligowej tabeli i ma dziesięć punktów. Kolejny mecz już w sobotę o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Rywalem SKS-u będzie Centra Ostrów Wielkopolski.

Sokół Pniewy – Unia Swarzędz 3:1 (0:1)

Bramki: Krzysztof Galas (60’), Bartłomiej Graczyk (71’), Bartosz Kostrzyński (87’) – Dominik Nowacki (10’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Mikołaj Kistowski, Tomasz Neumann, Paweł Koralewski – Filip Soboń, Wojciech Antczak, Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki (70’ Mikołaj Remlein), Marcin Łażewski – Krystian Antczak, Krzysztof Stępiński (35’ Piotr Babuszkiewicz).