Najbardziej pechowy mecz sezonu

Co prawda minęła dopiero trzynasta kolejka, ale najbardziej pechowe spotkanie w tym sezonie Unici najprawdopodobniej mają już za sobą. Podopieczni Patryka Kniata przegrali na wyjeździe z Polonią Kępno 0:1.

Od pierwszego gwizdka swarzędzanie dominowali. W 20. minucie w polu karnym gospodarzy został sfaulowany Mateusz Świergiel. Mimo że przewinienie piłkarza Polonii było ewidentne, arbiter nie podyktował jedenastki.

Krzywdząca decyzja wobec futbolistów Unii nie zniechęciła ich do konstruowania kolejnych sytuacji. W sumie do 65. minuty stworzyli sześć akcji, które mogły zakończyć się bramkami.

Wtedy też kępnianie wykorzystali pierwszą w tej batalii groźną okazję i wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Cierlak. To wydarzenie jeszcze bardziej zmotywowało „Dumę Swarzędza” do masowych ataków.

Do końca spotkania udało się jeszcze trzykrotnie zagrozić bramce Polonii. Niestety we wszystkich tych sytuacjach zabrakło zarówno skuteczności, jak i szczęścia. Ostatecznie reprezentanci SKS-u po dobrym meczu wrócili do domu bez punktów.

Polonia Kępno – Unia Swarzędz 1:0 (0:0)

Bramka: Piotr Cierlak (65′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Dohnal, Wojciech Antczak (75′ Tomasz Węcławek), Filip Soboń, Krzysztof Stępiński, Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Paweł Koralewski, Krystian Antczak, Mikołaj Remlein (46′ Marcin Łażewski).