Mecz z Victorią bez rozstrzygnięcia

Swarzędzanom nie udało się ani razu skutecznie przedrzeć przez obronę Victorii Września. Tym samym Unici zremisowali z drużyną Tomasza Bekasa 0:0.

Pierwsza połowa była dość niemrawa. Oba zespoły tworzyły co prawda sytuacje, ale żadna ze stron nie potrafiła ich sfinalizować. Czasem brakowało umiejętności, a innym razem po prostu szczęścia.

Tego drugiego zabrakło Wojciechowi Antczakowi, który pod koniec pierwszej połowy oddał przepiękny strzał zza pola karnego. Niestety piłka odbiła się od obramowania bramki Victorii. Do przerwy kibice nie zobaczyli żadnych goli.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna. W 56. minucie Jan Paczyński wbiegł w pole karne wrześnian i został sfaulowany przez jednego z przyjezdnych. Sędzia odgwizdał rzut karny.

Do jedenastki podszedł Tomasz Neumann. Niestety strzał defensora SKS-u  został wybroniony przez golkipera rywali Tobiasza Nowickiego. Później bramkarz Victorii popisał się jeszcze kilkoma udanymi interwencjami.

Ostatecznie żadna bramka nie padła i zawodnicy Unii musieli się zadowolić jednym punktem. Już w środę rozegrają kolejne spotkanie, z kolejną Victorią – tym razem tą z Ostrzeszowa.

Unia Swarzędz – Victoria Września 0:0 (0:0)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Damian Buczma (81′ Patryk Pawłowski) – Aleksander Pawlak (76′ Hubert Goncerzewicz), Wojciech Antczak, Igor Jurga (60′ Marcin Nowicki), Mateusz Molewski, Jan Paczyński (67′ Mateusz Świergiel) – Gerard Pińczuk.