Ledwo, ale zwycięsko. Derby dla Unii

Podopieczni Patryka Kniata, mimo problemów, odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo w tym roku. Pokonali Lidera Swarzędz 2:1.

Na początku spotkania lepiej prezentowali się zawodnicy UKS-u. Już w 3. minucie wyszli na prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym. Niespełna dwadzieścia minut później mogło być 2:0. Jeden z piłkarzy lidera trafił w słupek.

Widmo utraty drugiej bramki obudziło „niebiesko-białych”. Nacierali z obu stron, chcąc przełamać liderowy mur. Udało się to w 32. minucie, kiedy z prawej strony boiska Marcin Łażewski zagrał do Mateusza Świergiela, a ten z kilku metrów zaaplikował piłkę do bramki rywali.

Po zmianie stron gra „Dumy Swarzędza” wyglądała coraz lepiej. W 54. minucie jeden z Unitów trafił w poprzeczkę. Chwilę później po podaniu ze skrzydła zawodnik testowany strzałem z pola karnego wyprowadził SKS na prowadzenie.

Blisko trafienia był jeszcze Marcin Łażewski, ale futbolówka po jego uderzeniu z przewrotki nie znalazła się w siatce.

Unia Swarzędz – Lider Swarzędz 2:1 (1:1)

Bramki dla Unii: Mateusz Świergiel (32′), zawodnik testowany (56′).