Kolejny świetny mecz „Dumy Swarzędza”. Wysoka podbita!

Podopieczni Jakuba Ostrowskiego mają za sobą kolejne genialne spotkanie. W 12. kolejce IV ligi pokonali GLKS Wysoka aż 5:0!

Unici dobrze weszli w mecz. Już w 6. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Patryka Pawłowskiego. Futbolówka po uderzeniu „Patrola” z rzutu wolnego odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Bramka ustabilizowała bieg wydarzeń na boisku. „Było dużo walki z obydwu stron” – mówił po zakończeniu widowiska trener Ostrowski. Z widocznej rywalizacji nic jednak nie wynikło i do przerwy utrzymał się rezultat 1:0 na korzyść gości.

Po zmianie stron, jak zwykle, działo się jeszcze więcej niż w pierwszych 45 minutach. W kwadrans od wznowienia meczu przez arbitra padły trzy bramki na korzyść SKS-u. Najpierw gola w 47. minucie strzelił Tomasz Węcławek po podaniu Krzysztofa Stępińskiego. Osiem minut później na listę strzelców wpisał się Filip Soboń, wykorzystując dośrodkowanie Dominika Nowackiego. Zabójczy dla GLKS-u kwadrans zakończył bramką Krzysztof Stępiński, któremu w 61. minucie piłkę wyłożył Węcławek odwdzięczając się tym samym za pomoc przy swoim trafieniu.

Pomocnik „Dumy Swarzędza” nie dosyć, że strzelił jednego gola, a przy drugim asystował, to jeszcze dobił gospodarzy. W końcówce meczu „Kabanos” po akcji sam na sam ustalił rezultat spotkania na 5:0 dla Unii. „Wskoczyliśmy na właściwe tory, dodajemy gazu i chcemy grać coraz lepiej” – komentował szkoleniowiec swarzędzan.

„Udało się zagrać tak jak planowaliśmy” – kontynuował. Wygrana z GLKS-em umocniła zespół z ul. Św. Marcina na czwartej pozycji w IV-ligowej stawce. „Cały zespół stanął na wysokości zadania” – zakończył popularny „Ostry”.

GLKS Wysoka – Unia Swarzędz 0:5 (0:1)

Bramki: Patryk Pawłowski (6′), Tomasz Węcławek (47′, 90′), Filip Soboń (55′), Krzysztof Stępiński (61′).

Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 4. Jakub Marzyński, 13. Tomasz Neumann, 14. Patryk Pawłowski – 7. Tomasz Węcławek, 8. Filip Soboń, 17. Mikołaj Nowak (65′ 20. Patryk Piasek), 11. Dominik Nowacki (75′ Kacper Sztuba), 10. Mateusz Świergiel (22′ 22. Piotr Babuszkiewicz) – 9. Krzysztof Stępiński (80′ 18. Marek Olejnik).