Kiedy Unici zdobywają i tracą bramki?

Prawie trzy razy więcej bramek w meczach Unii pada w drugiej odsłonie meczu. W pierwszej natomiast swarzędzanie rzadko kiedy dają sobie strzelić gola.

W minutach od 1 do 15 w jedenastu spotkaniach ligowych podopiecznym Jakuba Ostrowskiego nie udało się ani razu trafić do siatki rywali, zaś dwukrotnie musieli wtedy wyjmować futbolówkę ze swojej bramki. W okresie 16-30 minut Unici zdobyli dotychczas trzy bramki, a jedną stracili. W ostatniej fazie pierwszej odsłony strzelili dwa gole i ponownie jednego mieli „w plecy”. Dziewięć bramek w pierwszych 45 minutach (pięć na korzyść, cztery na minus) w jedenastu kolejkach to nie jest powalająca statystyka.

Na szczęście drugie połowy są o wiele obfitsze w gole. „Duma Swarzędza” zdobyła w nich łącznie 11 bramek (4 – 46-60′; 3 – 61-75′; 4 – 76-90′), aczkolwiek aż 13 straciła (4 – 46-60′; 3 – 61-75′; 6 (!) – 76-90′). Najwięcej trafień na korzyść SKS-u pada więc na początku i na końcu drugiej odsłony, zaś największe kłopoty w obronie „niebiesko-biali” mają w kwadransie przed ostatnim gwizdkiem. Łącznie jednak 24 bramki czynią drugie połowy o wiele ciekawsze od pierwszych w wykonaniu Unii.