Kapturscy po Mistrzostwach Świata

Danuta i Andrzej Kapturscy jako reprezentanci Polski, a także swarzędzkiej Unii wzięli udział w 8. Halowych Mistrzostwach Świata Masters. W trzech dyscyplinach udało się im awansować do finału!

Pani Danuta dostała się do czołówki w rzucie oszczepem (miała 6. miejsce), a także w rzucie młotem (zajęła ósmą pozycję). Poza elitą uplasowała się w pchnięciu kulą (dziewiąta lokata) i rzucie ciężarkiem (była jedenasta).

Natomiast pan Andrzej wziął udział w pięciu dyscyplinach i zakwalifikował się do jednego finału. Mowa tu o rzucie ciężarkiem, w którym wywalczył tytuł szóstego najlepszego zawodnika na świecie. Rywalizował również w rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, w których zajął kolejno 12., 14. i 17. miejsce.