Juniorzy starsi dobrze rozpoczęli okres przygotowawczy (WIDEO)

Najstarsza grupa młodzieżowa Unii zaczęła przygotowania do sezonu 2017/18 w lidze wojewódzkiej juniorów starszych. W pierwszym sparingu swarzędzanie pokonali Mieszko Gniezno 3:2.

W meczu z MKS-em zagrała zupełnie odmieniona drużyna Marka Gołembowskiego. Zabrakło zawodników z rocznika 1998, którym zakończył się wiek juniora, a którzy odgrywali kluczową rolę w zespole “Dumy Swarzędza”. Grali więc młodsi piłkarze SKS-u, a także futboliści testowani.

Od pierwszych minut duża część gry rozgrywała się w środkowej części boiska. Chwilami przeważali goście stwarzając wiele problemów defensywie “niebiesko-białych”. W 33. minucie w niebezpiecznej sytuacji Mikołaj Kistowski zaryzykował i niestety sfaulował w polu karnym jednego z gnieźnian. Jedenastkę pewnie wykorzystał junior Mieszka.

Po bramce podopieczni trenera Gołembowskiego nie mogli odnaleźć się w meczu. Zaowocowało to w 38. minucie drugim golem dla MKS-u. Drugie trafienie obudziło gospodarzy. Po podaniu na lewe skrzydło do futbolówki dopadł Mikołaj Hawryluk, który zrobił jeden zwód i celnym strzałem na krótki słupek pokonał golkipera drużyny z Gniezna.

W drugiej odsłonie Unici rzucili się do odrabiania strat. W 65. minucie po zamieszaniu w polu karnym Mieszka jeden z gości głową wbił piłkę do własnej bramki i mieliśmy 2:2. Dwanaście minut później strzelec pierwszego gola dla swarzędzan – Mikołaj Hawryluk ustrzelił słupek. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem ten sam zawodnik dograł do Mikołaja Remleina, a ten ładnym uderzeniem na dłuższy słupek ustalił rezultat sparingu na 3:2 dla swarzędzkiej Unii.

– Na pewno wynik nie był najważniejszy – mówił po zakończeniu spotkania trener Gołembowski – Pojawiło się grono testowanych chłopaków i ten mecz był po to, by sprawdzić ich przydatność do gry w naszym zespole – wyjaśniał szkoleniowiec.

Zapytany o to, czy uda się zastąpić piłkarzy z rocznika 1998, którzy odeszli z drużyny juniora starszego odpowiedział: – Myślę, że tak. Każdy rocznik jest inny, mamy tutaj sporo chłopaków, z którymi dopiero rozpoczynamy współpracę  i mam nadzieję, że po pewnym okresie treningów, kiedy zrozumieją na czym ta nasza gra polega, to swoimi umiejętnościami będą w stanie nam pomóc – podkreślił.

Warto zaznaczyć, że przed zwycięstwem nad Mieszkiem juniorzy starsi odbyli tylko jeden trening. Teraz Unitów czeka pracowity okres przygotowawczy. – Od następnego tygodnia będziemy trenować cztery razy w tygodniu. Za niecały miesiąc zaczynamy ligę i te cztery tygodnie spokojnie wystarczą nam, by przygotować się do rozgrywek – zakończył z optymizmem Marek Gołembowski.

Poniżej pierwsza bramka dla swarzędzan, którą zdobył Mikołaj Hawryluk.

I trzecie trafienie dla Unii autorstwa Mikołaja Remleina.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w drużynie juniorów starszych Unii Swarzędz to zapraszamy na testy! Szczegóły na poniższym plakacie.