Juniorzy Lecha bez szans w meczu z Unią

„Duma Swarzędza” w ostatnim sparingu była zdecydowanie lepsza od zespołu Lecha Poznań biorącego udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Pawła Boryczki pokonali u siebie lechitów 6:2.

Unici od początku zaatakowali rywali, rzadko dając im wyjść poza własną połowę. Ofensywne ustawienie szybko przyniosło efekty. W 11. minucie Patryk Pawłowski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lecha, a tam Krystian Pawlak głową skierował piłkę do siatki.

Niespełna trzy minuty później było już 2:0 dla SKS-u. Gerard Pińczuk ze środka boiska zagrał do Mateusza Świergiela, a ten po kilkunastometrowym rajdzie wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Niestety w 20. minucie „Kolejorz” zdołał się przedrzeć przez wysoko postawioną defensywę Unii i jeden z lechitów zdobył bramkę kontaktową.

Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko. W 23. minucie Igor Jurga podał piłkę na wybieg do Marcina Łażewskiego, a ten zgrał do Gerarda Pińczuka znajdującego się w polu karnym. „Gery” nie mógł nie skorzystać z tej doskonałej okazji i uderzeniem z kilku metrów zaaplikował przeciwnikom trzecią bramkę.

W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się jeszcze Mateusz Molewski. „Molo” w 41. minucie popisał się kąśliwym strzałem zza pola karnego, którego bramkarz Lecha nie zdołał wybronić.

Tuż przed przerwą poznański zespół zdobył drugą bramkę. Jeden z przyjezdnych miał okazję sam na sam, której nie zmarnował i tym samym ustalił rezultat meczu do przerwy na 4:2 dla Unii.

Po zmianie stron spotkanie nieco się uspokoiło. Ani swarzędzanie tak często nie tworzyli groźnych sytuacji, ani Lech co chwilę nie konstruował kontrataków. Choć dwie bramki piłkarzom Pawła Boryczki udało się jeszcze zdobyć.

W 54. minucie do siatki KKS-u trafił Jurga, który zabłysnął mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów. Dwanaście minut później było już 6:2 dla gospodarzy. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Świergiel, który podkręconym strzałem w akcji sam na sam nie dał szans golkiperowi rywali.

Rezultat nie uległ już zmianie. „Duma Swarzędza” zasłużenie pokonała młodych piłkarzy poznańskiego Lecha. W kolejną sobotę rozpoczną się rozgrywki ligowe, które Unici zainaugurują domowym spotkaniem z Kotwicą Kórnik.

Unia Swarzędz – Lech Poznań CLJ 6:2 (4:2)

Bramki dla Unii: Krystian Pawlak (11′), Mateusz Świergiel (14′, 66′), Gerard Pińczuk (23′), Mateusz Molewski (41′), Igor Jurga (54′).

Skład Unii: (wyjściowy) Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel, Igor Jurga, Mateusz Molewski, Marcin Łażewski, Gerard Pińczuk – Krystian Pawlak.

Zagrali również: Dariusz Nowak, Filip Soboń, Aleksander Pawlak, Wojciech Antczak, Damian Buczma, Marcin Nowicki, Jan Paczyński.