Jan Paczyński nowym zawodnikiem “Dumy Swarzędza”

W nadchodzącym sezonie w barwach Unii będzie grał młodzieżowy Mistrz Europy osób niesłyszących z 2016 roku. Jan Paczyński trafił do Swarzędza z III-ligowego Sokoła Kleczew.

Nowy pomocnik SKS-u może się pochwalić bardzo ciekawym piłkarskim CV. Jest wychowankiem Huraganu Pobiedziska, z którego trafił do zespołów juniorskich Lecha Poznań.

W 2014 roku zamienił “Kolejorza” na sąsiednią Wartę i tam rozpoczął seniorską karierę. Paczyński w okresie kiedy przywdziewał trykot “Zielonych” rozegrał 25 spotkań i strzelił cztery gole (z czego 15 występów i dwie bramki zanotował w II lidze).

Później 22-latek był na półrocznym wypożyczeniu w III-ligowym Górniku Konin. Do Warty już jednak nie wrócił i przez ostatnie dwa sezony występował w Sokole Kleczew.

Warto zaznaczyć, że poza karierą klubową Janek ma całkiem ciekawą karierę reprezentacyjną. W 2016 roku z polską kadrą sięgnął po młodzieżowe Mistrzostwo Europy osób niesłyszących. Co więcej był podczas tej imprezy kapitanem drużyny i został wybrany piłkarzem turnieju.

tekst i zdjęcie Jan Piechota

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.