Grad goli w Kórniku. Remis z Kotwicą

W trzecim meczu sparingowym Unii padło aż osiem bramek. Podopieczni Pawła Boryczki zremisowali z Kotwicą Kórnik 4:4.

Od początku spotkania swarzędzanie tworzyli wiele groźnych sytuacji. W 5. minucie okazję miał Gerard Pińczuk, trzy minuty później bliski trafienia był Mateusz Molewski.

Chwilę po uderzeniu „Molesia” Unici zdołali strzelić pierwszego gola. Uczynił to Radosław Barabasz, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Pawłowskiego z rzutu rożnego.

W 15. minucie zdobywca pierwszej bramki mógł ustrzelić dublet. Niestety piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Dwie minuty po próbie Barabasza szansę miał Marcin Nowicki. Jednak i tym razem zawodnikowi gości zabrakło nieco precyzji.

Co nie udało się w 17. minucie, ziściło się po upływie pięciu kolejnych minut. Wówczas Jan Paczyński zagrał futbolówkę do Nowickiego, a ten umieścił ją w siatce.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy doszło do dość dziwnej sytuacji. Napastnik Kotwicy sfaulował Witkowskiego – bramkarza Unii, próbującego złapać piłkę. Sędzia nie sięgnął jednak po gwizdek, z czego skorzystał piłkarz gospodarzy i wbił futbolówkę do bramki.

Odpowiedź „niebiesko-białych” była niemal natychmiastowa. W 35. minucie Mateusz Molewski strzałem zza pola karnego załatwił swojej drużynie gola na 3:1.

Przed przerwą kibice mogli zobaczyć jeszcze jedną bramkę. Tuż przed końcem pierwszej części meczu futbolista Kotwicy bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił gola kontaktowego.

Po zmianie stron mniej więcej do 70. minuty przeważali gospodarze. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że w przerwie trener Kotwicy „wymienił” całą jedenastkę.

W 50. minucie kotwiczanie wykorzystali składną akcję i zdobyli bramkę na 3:3. Szalę na stronę swojej drużyny starał się przeważyć Gerard Pińczuk. Na nieszczęście całej Unii „Gery” zmarnował nieznacznie obie sytuacje, do których doszedł.

Tym samym piłkarze Pawła Boryczki zamiast wyjść ponownie na prowadzenie, stracili kolejną bramkę. Gola na 4:3 w 73. minucie strzelił jeden z zawodników gospodarzy.

Na ostatnie trafienie w tym spotkaniu trzeba było czekać aż do 90. minuty. Rezultat meczu na 4:4 ustalił Jan Paczyński.

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 4:4 (2:3)

Bramki dla Unii: Radosław Barabasz (8’), Marcin Nowicki (22’), Mateusz Molewski (35’), Jan Paczyński (90’).

Wyjściowy skład Unii: Dawid Witkowski – Aleksander Pawlak, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Eryk Lubieniecki – Mateusz Molewski, Hubert Goncerzewicz, Gerard Pińczuk, Patryk Pawłowski – Jan Paczyński, Marcin Nowicki.

Zagrali również: Igor Jurga, Damian Buczma, Krystian Pawlak, Jakub Błachowicz, Marcin Łażewski.