Przejdź do treści

GLKS Wysoka pokonany. „Dominujemy w każdym meczu”

Unici grają u siebie jak z nut. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego ponownie wygrali, tym razem z GLKS Wysoka 5:1.

Od pierwszego gwizdka swarzędzanie przeważali. Już w 10. minucie za sprawą Krzysztofa Stępińskiego „niebiesko-biali” objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego napastnik Unii popisał się pięknym strzałem z powietrza. Dwie minuty później akcja meczu przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Jeden z Unitów zagrał ręką w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny wykonywał Adrian Jagodziński. Jego strzał w dolny róg kasty został obroniony przez Andrzeja Budnika.

W 14. minucie było już 2:0. Po niewykorzystanej jedenastce piłkarze „Dumy Swarzędza” stworzyli składną akcję, która zakończyła się pięknym podkręconym uderzeniem autorstwa Mateusza Świergiela. Popularny „Świergi” nie dał żadnych szans golkiperowi gości.

Zawodnicy z Wysokiej nie poddawali się jednak. W 30. minucie po zamieszaniu w polu karnym Unii do piłki dopadł Jędrzej Wiśniewski i strzałem z kilku metrów pokonał Budnika. Błąd ten bardzo rozjuszył gospodarzy. Po rzucie rożnym w 32. minucie Krzysztof Stępiński celnym uderzeniem głową podwyższył na 3:1.

Po zmianie stron dominacja SKS-u – poza pierwszymi dziesięcioma minutami drugiej połowy – była coraz bardziej widoczna. W 61. minucie było już 4:1, kiedy to uderzenie Marka Gołembowskiego do pustej bramki dobił Krzysztof Stępiński. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy hat-trick „Stępiny” w tym sezonie. Jedenaście minut później ten sam zawodnik trafił w słupek. Gości dobił w 88. minucie spotkania Kamil Czaplicki, pokonując Adamskiego celnym strzałem po ziemi.

– Przeciwnik nie był z górnej półki – mówił o sobotniej batalii autor ostatniej bramki. – Widać było, że nasza gra poprawiła się, i że w każdym meczu dominujemy nad przeciwnikiem.

Gol Czaplickiego z GLKS Wysoka był jego pierwszym trafieniem w IV-ligowych rozgrywkach. – Nie był to bardzo dobry występ w moim wykonaniu, ale ważne, że mamy zwycięstwo –  skromnie podsumował sobotnie spotkanie zawodnik Unii.

Unia Swarzędz – GLKS Wysoka 5:1 (3:1)

Bramki: Krzysztof Stępiński (10′, 32′ 61′), Mateusz Świergiel (14′), Kamil Czaplicki (88′) – Jędrzej Wiśniewski (30′).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 18. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski (76′ 21. Krystian Czudziński) – 17. Mikołaj Nowak (45′ 19. Kamil Boruń), 8. Filip Soboń (45′ 15. Marek Gołembowski), 5. Marcin Nowicki, 10. Mateusz Świergiel, 11. Dominik Nowacki (68′ 6. Kamil Czaplicki) – 9. Krzysztof Stępiński.

GLKS: 1. Jakub Adamski – 10. Dawid Żabówka (45′ 6. Aleksander Januzik), 19. Radosław Jaszczyk, 5. Miłosz Jaster, 4. Arkadiusz Mrotek, 15. Mateusz Sporek, 11. Michał Szalski, 9. Adrian Jagodziński, 14. Kacper Kosmowski, 7. Jędrzej Wiśniewski (65′ Damian Siwek), 17.  Piotr Ginda-Kopeć (78′ 20. Patryk Pisula).

Sędzia: Łukasz Araszkiewicz