Dotkliwa porażka w Środzie Wielkopolskiej

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu piłkarze swarzędzkiej Unii ulegli zawodnikom Polonii Środa Wielkopolska 1:4. Była to druga porażka w tym okresie przygotowawczym.

Od pierwszego gwizdka przeważali poloniści. Na prowadzenie wyszli w 30. minucie po rzucie karnym, z którego cieszyli się przez cztery minuty. Wówczas „niebiesko-biali” odrobili straty. Po składnej akcji całej drużyny do bramki gospodarzy trafił Patryk Pawłowski. Reprezentantom „Dumy Swarzędza” udało się później stworzyć jeszcze kilka sytuacji, jednak do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Po zmianie stron w zespole Polonii zostało zmienionych dziesięciu zawodników. Byli to głównie piłkarze „z nazwiskami”, którzy wyraźnie podnieśli poziom gry ekipy Tomasza Dłużyka. Zaowocowało to większą dominacją III-ligowca i – co za tym idzie – trzema golami dla klubu ze Środy Wielkopolskiej.

– Sparing użyteczny, bo lepiej z silnym stracić, niż ze słabym zyskać – podsumował spotkanie kierownik Mariusz Białkowskim.