Bezbramkowy remis z SKP Słupca

Trzeci sparing Unitów z SKP Słupca zakończył się remisem 0:0. Był to drugi mecz kontrolny Unii w tym okresie przygotowawczym, który nie przyniósł rozstrzygnięcia.

Od pierwszego gwizdka swarzędzanie przeważali na boisku. Tworzyli akcję za akcją, jednak niewiele z nich kończyło się strzałami. W 26. minucie blisko zdobycia bramki w sytuacji sam na sam był Marcin Nowicki, niemniej zabrakło mu precyzji.

W drugiej odsłonie spotkania w 67. minucie bardzo niebezpieczną akcję stworzył Paweł Koralewski. Mknąc bokiem boiska, zagrał do Mateusza Świergiela, a adresat podania odegrał do „Korala”, który znalazł się w bardzo dogodnym miejscu, by strzelić gola. Niestety pomocnik Unii został złapany na spalonym. W 88. minucie swoją okazję miał także Dominik Nowacki, który w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza SKP Słupca.

Unia Swarzędz – SKP Słupca 0:0 (0:0)

Wyjściowy skład Unii: Dariusz Nowak – Kamil Czaplicki, Jakub Dohnal, Filip Soboń, Jakub Warzyński – Mikołaj Nowak, Kacper Stein, Marcin Nowicki, Filip Baranowski, Mateusz Świergiel – Marek Gołembowski.