Bardzo udana inauguracja sezonu!

Unici w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli IV-ligowy sezon 2018/19. W pierwszej kolejce pokonali u siebie topowy Lubuszanin Trzcianka 3:1!

Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze. W 14. minucie udało się wywalczyć rzut wolny, który bardzo dobrze wykonał Tomasz Neumann. Niestety bramkarz klubu z Trzcianki sparował strzał defensora Unii.

Po kolejnych minutach niezbyt porywającej wymiany ciosów w 29. minucie nastąpił przełom. Filip Soboń dostał wówczas drugi żółty kartonik i podopieczni Patryka Kniata musieli grać w osłabieniu.

Wcześniej wspomniany szkoleniowiec „Dumy Swarzędza” zarządził zmianę ustawienia na bardziej defensywnie, czego skutkiem był bezbramkowy remis w pierwszej części IV-ligowego widowiska.

W przerwie trener SKS-u dokonał trzech zmian. Weszli Jakub Dohnal, Patryk Pawłowski i Marcin Łażewski, zastępując na boisku Mikołaja Nowaka, Kamila Czaplickiego oraz Krzysztofa Stępińskiego.

Od początku drugiej części spotkania szczęście sprzyjało Unitom. Trzy minuty po wznowieniu gry sędzia odgwizdał rzut karny na korzyść swarzędzan. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wojciech Antczak.

Na drugie trafienie nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie arbiter ponownie wskazał na wapno po faulu na Krystianie Antczaku. Chwilę później sam poszkodoway umieścił futbolówkę w siatce uderzeniem z jedenastu metrów.

Mimo dwubramkowej różnicy Lubuszanin nadal zaciekle walczył o gola. W 78. minucie po rzucie rożnym strzałem głową bramkę zdobył wprowadzony w drugiej połowie zawodnik.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się rezultatem 2:1 dla Unii, swarzędzanie przeprowadzili kolejny tego dnia kontratak. Do futbolówki dopadł niezmordowany Krystian Antczak, który zaczął rajd na bramkę gości. Gdy znalazł się na przeciwko golkipera „Lubu” wyłożył piłkę Mateuszowi Świergielowi, który pewnie zainkasował podopiecznym Jarosława Feciucha trzeciego gola.

Unia Swarzędz – Lubuszanin Trzcianka 3:1 (0:0)

Bramki: Wojciech Antczak (47′ – z rzutu karnego), Krystian Antczak (55′ – z rzutu karnego), Mateusz Świergiel (95′) – zawodnik Lubuszanina (78′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Tomasz Neumann (76′ Mikołaj Kistowski), Paweł Koralewski, Mikołaj Nowak (46′ Jakub Dohnal) – Kamil Czaplicki (46′ Patryk Pawłowski), Filip Soboń, Mateusz Świergiel, Tomasz Węcławek, Wojciech Antczak – Krystian Antczak, Krzysztof Stępiński (46′ Marcin Łażewski).